Skip to main content

Protože post „Vychytávky pro vaření v přírodě“ měl značný úspěch, rozhodla jsem se odkrýt další součásti naší cestovní kuchyně. A pozor – na podzim jsme upgradovali i vařící bedýnku, tak jsem to nafotila rovnou vše najednou. Aktuálně jsme delší dobu na roadtripu po Chorvatsku (doufám, že se to nezvrhne v emigraci)… Čili sice neřešíme každý gram, nicméně auto taky není nafukovací, že jo… a každá vychytávka na cestách se hodí. Ostatně Ježíšek se taky blíží.

Silikonový hrnec

Ano, doba jde kupředu. Dětství jsem strávila vařením v hliníku, postpubertální čundry už ovládl teflon a teď s dětmi přichází nová doba, doba silikonu. Proboha vařit v silikonu? Může to fungovat? Pokud jsem se u něčeho přesunula velmi rychle z kategorie „zapřísáhlý skeptik“ do kategorie „skalní nadšenec“, tak to bylo právě u tohoto hrnce. Protože:

  • je super skladný, nezabírá žádné místo v naší jídelní bedýnce
  • vůbec nepálí (nemám strach, že by se o něj popálily děti, snadno se s ním hned po uvaření manipuluje)
  • skvěle se z něj slévají těstoviny, brambory.. prostě zaklapnu víčko a vyliju vodu ven. Žádná utěrka na přidržení, nic nepadá ven apod…
  • součástí balení je i pánvička

Fakt funguje perfektně. Klobouk dolů inovátorům, kteří s tímhle přišli! Do ČR distribuuje Total Outdoor

Nerez šálky na espresso

Dokud jsem nebyla notorický kafař, tak bych podobné nádobky považovala za neskutečnou zbytečnost. Teď  jsem se rozhodli dát tomu kafaření na cestách trochu štábní kultury (protože už dobré kafe do sebe liju v podstatě denně a potřebuju k tomu mít tu atmošku no).  Pořídili jsme si nerez šálky od GSI. Místa zaberou minimum a jsou nerozbitné. A chutná to z nich jako se skla. A z vnějšku nepálí. To jde ne? Mimochodem, o nerez sklenkách na víno se raději nebudu ani zmiňovat, ty už máme roky (poté, co jsme pár těch plastových vinných sklenic prostě rozbili, kde udělali soudruzi chybu?)

Sada kuchyňského nádobí

Stejnou službu jako tahle vymazlená sada vám udělá i nájezd na kuchyňské potřeby nebo oddělení v IKEA, ale proč si neudělat radost něčím kombatibilnějším? Říkala jsem si, že ji fakt nepotřebujeme, v létě vždy doma nějak posbírala vybavení z kuchyně a jelo se. Ale.. jednou chyběla naběračka, jindy metlička.. sice se to vždycky „nějak“ udělalo. Pak dojet domů, vše vrátit do kuchyně a pak zase balit nanovo.  V září jsme si řekli, že nám to za to stojí, chvíli jsem váhala jestli vše neposkládat právě z indi vindi pokupovaných pomůcek ale ne.. máme tuto sadu a rozhodně nelituju. Teď, co jsme na cestě už 3. týden a denně si vaříme veškerá jídla, tak jsem ráda, že jsme se trochu plácli přes kapsu a pořídili si ji. Miluju ten systém, skladování, jak je vše po ruce, jak to funguje… pokud máte ve svém okolí kohokoli, kdo vaří v přírodě, tak tímhle ho zaručeně potěšíte.

A na závěr naše vařící bedýnka.

Od jara, kdy jsem to vše vozila v kartonové krabici, jsme překročili do úrovně 2 a pořídili v prodejně pro kutily tuhle bedýnku (asi původně určenou pro nářadí). Za tohle se fakt musíme pochválit. Protože:

  • je nárazu, dešti, mrazu a já nevím čemu ještě odolná
  • jde dobře zavřít
  • dobře se přenáší, i skladuje
  • díky vyndavací vaničce se v ní dobře zorientujete (tam si ukládám drobnější věci)
  • a navíc mrkněte na moje vychytávky z vnitřní strany víka: na suchém zipu tam máme uloženo v krabičkách další spousty drobností, které bychom jinak hledali tak různě v batohu, v dveřích auta, po kapsách, v kufru a já nevím kde ještě (párátka, sáčky s čajem, mycí houbičky, mikrotenové sáčky, toaletní papír)

Aktuálně v ní vozíme kompletní sadu na vaření pro čtyřčlennou rodinu, to máte pane Lorenz: 4x misky, plytké talíře, hrníčky, kelímky, moka konvičku, skleničky na víno, velký silikonový hrnec s pánvičkou, menší ešus, 2 větší misky na ovoce či salát, malou plynovou bombu a vařič VAR (když nevaříme na větším vařiči), šálky na espresso a frťánky, trychtýř,  bambusová brčka, sadu kuchyňského náčiní. Utěrky, jar, houbičky, sirky, svíčky, gumičky, sáčky, čaj, cukr a koření.

Je mi jasné, že v tomto ohledu se asi nikdy do kategorie minimalistů nezařadím. Zato ale vařím pohodlně jako doma, zvládáme omezit instantní polotovary na minimum a fungovat na čerstvých surovinách. Inspirujete mě ještě dalšími vychytávkami pro 3.díl? Aktuálně řešíme něco na způsob umyvadla.. ideálně aby se v tom dalo i vyprat. Silikonová vanička?

Připoj se k diskuzi 8 komentářů

Napsat komentář