Skip to main content
O mně

Hory mi dávají nadhled.

Nad životem. Nad prací. Nad „problémy“.

Štíty, hřebeny a skály. Led a sníh. Hvězdné nebe a rajské ticho. Tohle je ta nejlepší kancelář, kterou znám. A proto v ní každoročně trávím více než 4 měsíce.

Ale ani po zbytek roku se bez hor neobejdu. Věnuji se jim na školeních, přednáškách a besedách. Píšu o nich články do časopisů a na svůj blog. Mám je zkrátka zaryté hluboko v mysli. Proto si říkám Děvče z hor.

Zvu vás do své horské kanceláře

Pohoří mého profesního života

Proč se toulat po horách se mnou?

  • Mám hory zkušeností. Jako průvodkyně jsem na horách strávila více než 800 dní. A každý rok tohle číslo poskočí aspoň o stovku.
  • Vzdělávám se. Ale vybírám si jen náročná a kvalitní školení, která mě můžou posunout dál. Koukněte.
  • Nosím sukni. Holek je mezi horskými průvodci jako šafránu. Přitom vnáší do horských putování jinou energii. Mám výdrž jako chlap, ale navíc také ženskou empatii.
  • Nejsem generál. Beru ohledy na momentální náladu v kolektivu a program přizpůsobuji také počasí, silám a dalším okolnostem.
  • Průvodce znáte dopředu. Máte jistotu, že na horách se o vás budu starat já. Jméno průvodce tedy nepoznáte až při nástupu do autobusu, jak je někde zvykem.
  • Víte, co ode mě čekat. Protože přednáším, beseduju a píšu, můžete si mě nejdřív omrknout. Ještě před akcí tak zjistíte, jestli by se nám na horách společně dobře dýchalo.
  • Jsem máma. Moje 2 děti se mnou po horách putují od narození. Díky tomu vím, z čeho budou vaše děti na horách nadšené, a zároveň zařídím, aby si na své přišli také rodiče.
  • Školím horské průvodce. A to rozhodně nemůže někdo, kdo se včera rozhodl, že se stane horalem, a už zítra vede první zájezd.
  • Provádím i menší skupiny. V nich se lépe poznáme a snadněji se domluvíme na programu. Některé akce navíc připravím přímo podle vás. Stačí, když budete 3.
  • Mluvím 3 světovými jazyky. Mám certifikáty, které praví, že se domluvím anglicky, německy a francouzsky. Pasivně zvládám i španělštinu.

Černé na bílém, že si s horami rozumím

Raději své dovednosti ukazuji v praxi. Ale kdybyste nejdřív chtěli vidět černé na bílém, že si s horami rozumím, není problém. V šuplíku mi leží tyto certifikáty vystavené na mé jméno:

Mezinárodní horský průvodce UIMLA

(podle české legislativy zároveň horský průvodce MŠMT, průvodce cestovního ruchu)

Instruktor vysokohorské turistiky rakouského Alpenvereinu

(staatlich geprüfte Instruktorin Hochtouren)

Sněžnicový cvičitel rakouského Alpenvereinu

(Übungsleiter Schneeschuhwandern)

Ferratový cvičitel rakouského Alpenvereinu

(Übungsleiter Klettersteig)

Switzerland Travel Specialist

(certifikovaný průvodce Švýcarskem)

Chcete objevovat krásu hor se mnou?

Vyberte si z osvědčených akcí.

Nebo připravme dobrodružství přesně podle vašich přání.