PŘIPRAVUJU: Osvědčená lokalita – Dolomity a legendární Cortina d´Ampezzo. Pro děti (a někdy i pro rodiče) dobrodružné spaní pod stanem (v kempu). Každodenní panoramata, u kterých budete za chvíli křičet „už dost!“. Tohle jsou Dolomity s dětmi. Můžete jet celá rodina (a tatínky psychicky připravit předem na to, že 15 kilometrů denně fakt neujdeme), nebo vyrazit jen maminky s dětmi. Užijete si to, slibuju!

Tip pro tatínky a manžely: pojeďte taky! A v sobotu zamávejte ženě, kterou se mnou pošlete na Kinderdetox! Můj manžel s dětmi budou v kempu zůstávat, můžete si udělat expedici Ydykseb a v úterý po Kinderdetoxu se všichni vrátíte domů.

Pokud máte zájem o více informací (jak to celé probíhá, jak s dětmi přežít ten přejezd do Itálie atd), tak mi klidně napište. Jezdím sem od doby, co měla dcera rok a čtvrt.

Termín:

29.6. – 6.7.2024

Místo konání

Itálie, Dolomity, kemp v Cortina d´Ampezzo. V kempu je obchod, dětské hřiště, pračka se sušičkou, umývárny s vaničkou pro děti. Na webu sice slibují i bazén, ale ten není v provozu – což vůbec  nevadí. Chybět nám nebude.

Doprava

vlastní. Někdo volí přejezd celodenní, někdo noční. Nemusí být od věci si přejezd rozdělit i na dvě etapy – 4 hodiny jeden den, nocleh v Rakousku a 4 hodiny druhý den. Auto je určitě potřeba na zvládnutí programu na místě.

Stravování

v rámci akce chystám společné snídaně. Vozím s sebou toastovač a palačinkovat, večer tak někdy pečeme kila palačinek pro všechny, chystáme topinky, uvaří se hromadně kotel těstovin. V kempu je kuchyňka, v podstatě si tak nemusíte brát žádný vařič, jen skromně vlastní nádobí.

Nezapomenutelná rodinná dovolená v bílých horách

Program

Rámcový program mám v hlavě a pošlu společně s podrobnými pokyny. Dle počasí, kondice a nálad v kolektivu jej však většinou upravuji na míru. Každý den je v plánu výlet či procházka dle dětských a našich přepravních možností (nosítka, krosny atd..), často se vyvezeme někam na kopec lanovkou. Osobní zkušenost je taková, že čtyřleté děti již vše co je v plánu ujdou samy (kdo má chodivé děti, tak v létě veškeré túry ušla i moje tříletá Meda).
Akce se účastní více rodin s opravdu pestrým věkovým složením. Snažím se výlety vždy koncipovat tak, aby byl prostor pro svobodnou hru dětí v potoce, v lese, ve skalách. Nejde mi úplně o dosažené vrcholy a našlapané kilometry. Beru vlastní děti ve věku 8 a 9 let, nicméně očekávejte, že potkáte i rodinky s batolaty, nemluvňaty, menšími dětmi.. tam je potřeba počítat s tím, že se občas poponesou a budete víc využívat lanovek.

Cena

  • 7 500 Kč dospělá osoba
  • 5 500 Kč děti 3-11 let
  • 900 Kč děti do 3 let

(cena zahrnuje 7x ubytování v kempu, služby mezinárodního horského průvodce UIMLA, fotoreport z akce, výukový a zážitkový program).
Za příplatek 80 Kč na osobu a noc je možné si přiobjednat i snídaně formou švédských stolů.

 

Přečtěte si na blogu

DOLOMITY S DĚTMI

(fotoreport z akce 2019)

DOLOMITY S DĚTMI

(fotoreport z akce 2018)

DOLOMITY S DĚTMI

(fotoreport z roku 2017)

Chcete to také zažít?

Vyplňte, prosím,  tento rezervačního formulář, ozvu se.


    Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

    Organizátorem akce v roce 2024 bude CK HORY s.r.o.