Skip to main content

V únoru jsem se s dětmi vydala na několik dní do zimních Alp. Na sněžnicích. Se spaním na horské chatě. Post s veškerým know-how si můžete přečíst zde. Na podzim mi pak psali z redakce Světa outdooru, jestli bych nějaké hlavní zásady nesepsala i do tištěné verze časopisu. Hádám, že časem bude i veřejně k dispozici online, určitě dám na sociálních sítích vědět:

A to, co se do textu nevešlo (jelikož neplacená reklama, ale já velmi ráda doporučím):

  • sněžnice pro děti máme vlastní, značky TSL. Dobře se zapínají i vyzouvají (zvládnou děti samy), jsou lehounké a odolné. Hůlky mají děti lyžařské, máme je z půjčeného lyžařského setu (na celou sezónu půjčuju dětem lyže v Happy sport, jsou seřízené a kdyby jim porostla noha, zdarma nám vymění lyžáky za větší).
  • oblečení pro děti: buď jim vše šiju z merina a softshellu, pokud nevládnete šicímu stroji, tak doporučím speciálku pro dětské outdoorové oblečení „Pro malé dobrodruhy„. Mám odtamtud dětské rukavice a nákrčníky, v nabídce najdete i severské značky, které jsou opravdu do zimy jako dělané! Základem všeho je vrstvení: tedy ne jedna teplá bunda, ale tričko, mikina, klidně vesta a bunda. Vrstvy lze postupně ubírat a nandavat, podle toho, jak se dítě hýbe.