Skip to main content

Tip na zimní outdoorový wellness víkend. Jste trochu náročnější? Myslím tím, že:

  • chcete v zimě na skialpy, nemáte moc zkušeností,
  • chcete si dát večer saunu,
  • chcete ubytování přímo u sjezdovky, a skialpy případně doplnit i klasickým lyžováním,
  • chcete spát v posteli s peřinou v teplém pokoji a netahat spacák,
  • chcete se dobře najíst,
  • chcete se sbalit do kufru na kolečkách?

Podmínek je poměrně hodně, ale znám místa v rakouských Alpách, která je splňují všechny. Jedním z nich je Rudolfshütte ve Vysokých Taurech. U dolní stanice lanovky necháte zaparkované auto, až do hotelu se vyvezete lanovkou, můžete spát v dražších pokojích (91 euro na osobu a noc) nebo levnějším lageru (49 euro na osobu a noc) a polopenzi máte vždy v ceně. Saunu taky, když spíte v lageru, tak za 10 euro příplatek.

Z chaty můžete podniknout několik skialpových túr, linky jsou “ty naše”, které jsme šly v lednu.

Vyrazily jsme na 4 dny, tedy jeden den cesty tam, 2 výšlapy a poslední den skvělý sjezd po ranním manšestru téměr 900 výškových metrů dolů do údolí. Kufr na kolečkách vám zdarma z hotelu svezou lanovkou dolů. Paráda, co?

Snídaně na chatě jsou řešeny formou bohatých švédských stolů. večeře je stylem “sněz co můžeš” a výběrem z několika druhů mas i vegetariánské verze. Chata bývala výcvikovým střediskem rakouského Alpenvereinu, takže v centrálním prostoru je několikapatrová stěna, kde si můžete zalézt. A pro děti nabízí i pěkný dětský koutek.

Právě s dětmi se sem příště chystám. Asi i v zimě i v létě. Ubytování a stravu totiž mají až do věku 12 let zdarma!

Pokud se necítíte silní v kramflecích, co se skialpových túr týče, nemáte zkušenosti s lyžováním ve volném terénu nebo neumíte odhadnout lavinové nebezpečí, najměte si na skialp horského vůdce s licencí UIAGM. Lze je poptat přímo na chatě (výhoda “domácího hřiště” a nižší finanční náročnost), nebo v ČR (výhoda českého jazyka). Nikdo jiný skialpy v Alpách komerčně vodit nemůže (ani já).