Skip to main content

Vloni jsme ji objevili jako novinku na horní stanici lanovky na Krippenstein. Lehounká zajištěná cesta, která by dospělým osobám přišla v podstatě nekomfortní. Proč? Protože je postavena speciálně pro děti.

Převýšení celé zajištěné cesty je 35 metrů, lezeckých metrů je 200.  Je to tak akorát, než se děti mentálně i fyzicky unaví. Zároveň ale mají pocit, že neprolezli žádným cvičným terénem, ale zvládly opravdovou zajištěnou cestu (no u nás doma je to teď fakt velké téma.. konečně  si vyzkoušeli to co v práci dělává i maminka).

Líbí se mi na ní pěkně vedená linie (topo ke stažení zde) – defacto je celá zajištěná cesta spíše traverzem, který děti dovede jiným směrem pod točitou vyhlídkovou věž, kam jinak míří turisté po vyasfaltovaném chodníku.

Odpadá zde ale riziko delšího pádu (oproti ferratám postaveným v kolmé stěně), zajištěnou cestu tak zvládne projít i dítě ve věku od 4 let, které je zvyklé pohybovat se ve skalním, náročnějším terénu a poslouchá dospělého.

Pěkným mezníkem na zajištěné cestě je kříž zhruba v polovině cesty, s vrcholovou knížkou (mají zde i razítko… to doporučuji určitě omrknout a narazit si např. na ruku, budete příjemně překvapeni, fakt to funguje!!!)

Cesta poté pokračuje dolů na druhý z lanových mostů. A pak po kamenech výstup k travnaté ploše, kde si užijete krásný výhled na Hallstattské jezero, Totes Gebirge na východě. Můžete sledovat paraglajdisty a válet si šunky na parádních dřevěných lehátkách.

Příští rok zařazuju tuhle ferratu do programu akce „Solnohradsko s dětmi

Koho zajímá téma „děti na ferratách“ více, tak můžu odkázat na moje starší posty:

S dětmi na ferraty

Dětské ferraty v regionu Schladming-Dachstein

Připoj se k diskuzi Jeden komentář

Napsat komentář