Solná komora. Solnohradsko. Jestli nějakou oblast v Rakousku znám lépe než české hory, tak je to právě masiv Dachsteinu a celé okolí Hallstattu. Čili bylo jen otázku času, kdy sem vyvenčím i děti. A vám nabízím možnost se k nám opět připojit (pojedeme už po několikáté). Nečekejte hotelový komfort –  spíme v kempu, vaříte si sami a v podstatě jde jen o to, že ve více matkách se ty děcka lépe utahají. Navíc ráno vyběhnou rovnou ze stanu a mají k dispozici přírodní hřiště!
Výlety jsou vybrány pečlivě tak, ať se neplácáme v údolí, ale máme z těch hor co nejvíc. Prakticky denně využijeme lanovky. Hallstatt sám o sobě je úchvatné městečko (zapsáno v UNESCO) a pokud budou typická letní vedra, strávíme každé odpoledne u vody cca 100 metrů od kempu (příjemná mělká zátoka a parádní průlezky!). Bonusem pro rodiče i děti je možnost vylézt si dětskou ferratu!

Termín:

13. – 17. 6. 2022

(pobyt si lze prodloužit o následující víkend… může za vámi dojet manžel, pohlídat děti a vy si za odměnu dopřejte tento kurz)

Místo konání

Rakousko, Solná komora, kemp v Hallstatu. Pro děti bude spaní pod stanem dobrodružství, my si zase aspoň vychutnáme studené kafe na březích jezera, zatímco bude omladina skotačit na dětském hřišti. Akční radius túr bude samozřejmě mnohem širší než Hallstatt, jezero a zpátky do kempu 🙂 ale vše tak nějak rozumně, ať nestrávíme denně 2 hodiny přejezdem z bodu A do bodu B a zpět.

Doprava

vlastní. Z Brna jezdím do Hallstattu za 4 hodiny (což je v podstatě na dojezdovou vzdálenost blíž než Krkonoše).

Stravování

Ano, tohle bude opravdu lehce spartanské. Prostě outdoorové vaření. V kempu je jedna, velmi prostě zařízená kuchyň, takže dle složení skupiny si můžeme udělat hromadnou večeři (těstoviny, brambory, rizoto), přes den budeme piknikovat v přírode. Kde je vůle, tam je i cesta!

S malými dětmi do prvních velehor

Program

Program akce mám narýsován, ale hodně závisí na počasí.  Co se nám nejvíc osvědčilo: koupit akční lístek na okolní lanovky (2+1 zdarma) a vyjíždět z údolí za výhledy do hor. Co stojí za to vidět: Gosausee (pěkná procházka kolem jezera – a zatímco si matky pojíjejí luxusní Eiskaféé, děti se čabrají ve vodních hrátkách), Hallstattské jezero (případný výlet lodičkou), Solné doly (s klouzačkami a vláčkem). Rozhodně nesmí chybět Krippenstein (vyhlídka Five fingers, socha žraloka, dětská ferratka)…. Ačkoli je ještě trochu mimosezóna, pro naši skupinku nám např. otevřeli i zábavní Uhrzeitwald park pro děti. Opravdu se tady zabavíme tak, že se budete chtít vrátit. Nebo zůstat déle. Možností je tady fúra, včetně těch pro špatné počasí.

Cena

  • 4 950 Kč dospělá osoba
  • 2 550 Kč (dítě starší 4 let)
  • děti do 3,99 roku zdarma

(cena zahrnuje 4x nocleh v kempu v Hallstatu ve vlastních stanech, program pro děti a dospělé, společné aktivity).

Můj tip pro tatínky / celé rodiny:

Pobyt v Rakousku si prodlužte i o následující víkend. Od pátku mám ve stejné lokalitě kurz zajištěných cest (tuto akci). Můžete se i připojit (zatím jsou volná místa). Pro velmi uvědomělé tatínky: přijeďte pohlídat děti a pošlete své ženy se mnou na ferratu. Do Hallstattu se dá dostat z ČR rozumně vlakem, takže tam můžete manželky s dětmi a vozidly vyslat a pak za nimi bez problému dojet.  Nebudete takto sami!

Přečtěte si na blogu

Solnohradsko s dětmi

(report z akce roku 2019)

Ferrata Little Bear pro děti

(v rámci program lze s dětmi prolézt tuto dětskou ferratku)

Solnohradsko s dětmi

(report z akce roku 2020)

Fotogalerie

Chcete se přidat?

Vyplňte mi tento rezervačního formulář!


    Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.