Skip to main content

Fotoreport z podzimního řádění našich i cizích dětí v Beskydech. Na sepisování túr a tipů na výlety není bohužel prostor, ale ráda doporučím weby, kam občas taky přispívám. A kde tipů na výlety s dětmi (nejen v Beskydech) najdete opravdu desítky, ne-li stovky, třebas:

  •  Ověřeno rodiči (dá se dobře hledat podle mapy, tipu aktivit – venkovní, vnitřní… a podobně)
  • Beskydy.cz (jako tady je to vlastně jen o těch Beskydech, ale o ty vám asi primárně jde, že ano?)
  • Akční rodiče
  • S dětmi v báglu (pro Janu mám obzvlášť slabost, o Beskydech tam toho moc nenajdete, ale na Českosaské Švýcarsko je odborník, navíc vydává i tištěné publikace na tipy s dětmi na cesty)

No ale teď už zpátky k Beskydám. Jak jsme se sem dostali? Jsem z Opavy, jako děti jsme se jezdívali často (nehledě na to, že zde máme polovinu příbuzenstva), takže bylo jen otázkou času, kdy tady provětráme i děti. Nehledě na to, že maminky, které se mnou už byly v Krkonoších nebo Jeseníkách, chtěly prostě i někam jinam.

Takže nastal můj oblíbený proces (já jsem fakt rozený plánovač a zařizovač): najít vhodný termín. Začátek září ideál. Najít lokalitu. Najít ubytování, kde nám můžou nabídnout každé mamince vlastní pokoj. Dostat se na nějakou rozumnou hranici (ne.. fakt 1600 Kč na osobu a noc bez jídla není zcela mama-friendly cena, jak se mi někde snažili namluvit). A pak taky objednat počasí.

A vše klaplo. A bylo to prima. Počasí krásně podzimní, že se nikdo nespálil od sluníčka. Našli jsme borůvky. Děti se vyřádili na tolika dětských hřištích, že mají na několik měsíců dopředu nastřádáno. Maminky večer mastily společenské hry a mluvily v celých souvětích. Příští rok to rozhodně zopakuju!!! Hlásit se můžete už teď!

Napsat komentář