Skip to main content
S dětmi do přírody

Monte Piana (s dětmi)

Od 17.7.20171 dubna, 2020Bez komentářů

Navštívit tohle „open air museum“ první světové války pod širým  nebem nebylo vůbec v programu zájezdu. Věkové složení skupiny v kombinaci s ještě nevyvinutou fyzickou zdatností a předchozí výlet za vojenskou historií přímo vybízel k tomu, vyjet i na Monte Piano (shuttle taxi jezdí denně – cesta jen tam 8 €, zpáteční 12 €, děti do 5 let zdarma, jinak se slevou o 1 € méně než dospělí). Taxi určitě doporučím – je to jinak nezáživných 5 km po šotolinové cestě. V zimě to chodíme nahoru na sněžnicích, ale dolů frčíme na sáňkách. Letní jízda vojenským jeepem je pro děti zase zážitek. Pro dospělé taky – pokud si moje dcera těsně před nástupem nevymyslí že musí rukou prozkoumat výfuk. Naštěstí vychladlý. V bezedné krosně se najde ale i pakl vlhčených ubrousků). V rámci úspory místa se nás do Jeepu opravdu narve 15 osob (8 dospělých, 7 dětí).
Dospělí si přijdou tento den na své co se výhledů týče (cituji doslova z místa „už dost, víc panoramat tento týden prostě neunesu).
Děti naopak záhy zmizí do zákopů a pokud je máte dostatečně samostatné, pár hodin o nich nemusíte ani vědět. Takto se lze případně ztratit i vlastní manželce. A tvářit se přitom zcela nevinně.
Akorát není od věci zkontrolovat, v kterém úseku se občas nacházejí.Předem upozorňuji jen na jednu zásadní skutečnost – tento den moc kilometrů opravdu nenachodíte.Bonusem navíc může být nový, neokoukaný pohled na Tre Cime.Hromadné obědové pauzy se občas zvrhnou v bitku o gumové medvídky nebo zvířátkové sušenky.  Čím víc dětí, tím víc si všímáte toho, kolik věcí odkoukají od dospělých. Naše holky v akci. Zatímco jedna trvale bojkotuje jakýkoli přísun živit organismu, druhá s jistotou něčeho k snědku rabuje všechny kapsy naší nosící krosny. Jde na jistotu. Ve finále se ale naprosto nejvděčnějším místem na celé Monte Piano stalo sedlo mezi Piano a Pianou. Díky hromadě suché hlíny, ve které se skvěle kreslily obrázky, plácaly zákopy a podobně. Vydrželo jim to několik desítek minut – respektive do chvíle, kdy se holky pohádaly natolik, že jedna na druhou vrhla větší balvan. Což je informace pro ty, kterým zatím naše výletování připadalo příliš dokonalé. Opak je pravdou – ani o dětské šarvátky nebylo někdy nouze.
Nicméně pro optimisty na závěr přidávám i naprosto katalogovou fotku ukázkové rodinné dovolené.

Napsat komentář