S dětmi do přírody

Galleria del Lagazuoi (s dětmi)

Od 17.7.2017 Prosinec 15th, 2018 Bez komentářů

Skvělý výlet pro děti i dospělé. Děti ve věku od 3 let ušlapou vše pěšky a ještě budou mít fúru zážitků (nejenom těch pozitivních, ale i dostatečně silných). Hned tím prvním je lanovka na Lagazuoi. Kupte jednosměrný lístek (8 € v roce 2017), děti do 6 let jsou zdarma. Jezdí co 20 minut a tak ani dlouho nečekáte. Bez jakékoli fyzické námahy se tak můžete kochat panoramaty jako z pohlednice.
Jakkoli se budete kochat dlouho, tento výlet ale není až tak o těch panoramatech,  nýbrž o tunelu s první světové války.Nahřejte se na slunci, dalších několik hodin strávíte ve tmě v tunelu.
Vyšší level nošení dětí na horách – sluchátka na uších, ať neslyším co se za mými zády děje.
Z horní stanice lanovky to dojdou na vrchol Piccolo Lagazuoi téměř po svých i roční špunti. Teoreticky. Prakticky už mi došla trpělivost a tak jsem jí stejně šupla do krosny. A ano, v rámci zvyšování fyzické kondice netahám v krosně jen dítě, plínky (včetně těch pokaděných), oblečení a 3 litry vody, ale taky čerstvé ovoce.   Miki si na památku svého zatím výškového rekordu vylovil jednu minci.  Vrátíte se z vrcholu Piccolo, můžete si případně prohlédnout ještě expozici se štolami a palposty a pak nasadit čelovku a hurá do tmy. Motivace dětí je mnohonásobně větší než motivace dospělých. Mimochodem oficiálně je průstup tunelem zajištěnou cestou, čímž popírám veškerou metodiku o tom, od jakého věku děti na ferraty vzít. Miki má první slezenou je dvou letech. A to ještě bez jištění. Jsem zvědavá, za jak dlouho mi to tomto článku zazvoní doma sociálka. V tunelu ale o to jištění vůbec nejde. Celou cestou jsou schody a ocelové lano je opravdu tady jen zábradlím.
A sem tam ještě můžete nakouknout i na denní světlo.
Sestup tunelem zabere několik set výškových metrů – pak se ještě chvíli motáte po schodech a chodnících pod stěnou než se napojíte na hlavní turistický chodník u spodní stanice lanovky. Miki (34 měsíců) tuto túru zvládnul celou sám, bez jakéhokoli nošení. Lanovka, čelovka v tunelu, občasný sníh v zákopech a podobně bylo pro něj ohromné dobrodružství. Ke hře na hasiče a piráty máme nyní nové, vojenské téma.

Jako bonus k celému dni navíc probíhala nad našimi hlavami přehlídka italské armády, vrtulník sem, helikoptéra tam a efektivní let stíhaček nad Cinque Torri:

Napsat komentář