Skip to main content

Bože, to je krása. Vydechnete hned jak vyjedete z přístavu do kopců. A pak už jen přemýšlíte, jaké další superlativy budete pro popsání tohoto malého ostrůvku vymýšlet. Prý dva tři dny tady stačí a nebudete mít tady co dělat. To si nemyslím – Gomera se pro nás stala neobjeveným klenotem celého souostroví. Malá tak akorát, abychom mohli bydlet na severu a jezdit na jih ostrova na pláž, velká tak, že máme na seznamu ještě několik túr, které tady chceme projít. I s dětmi. A až odrostou, tak si projít celý ostrov po dálkové pobřeží i horské trase. Fakt pecka.

Být na dovolené jen na Gomeře, by bylo málo. Ale protože jsme měli delší rodinnou dovolenou na více ostrovech (což popisuji zde), tak Gomera nám hezky zapadla do plánu. Po Gran Canarii a Tenerife to byla třešnička na dortu. Ostrov ocenily i obě děti, protože hned u přístavu, kam jsme dopluli z Tenerife trajektem, bylo špicovní dětské hřiště. Nutně potřebuju být znovu dítětem, ideálně svým vlastním.

Bydleli jsme u Vallehermoso, v rodinném domku který jsme si pronajali. Krásný výhled do údolí, dva pokoje, kuchyň a pračka. Vše co potřebujete abyste děti po týdenním pobytu v karavanu dostali opět do reprezentativního stavu. Každý den vyrazili na pěší procházku a odpoledne sjeli do Valle Gran Rey k moři. Najdete zde hned dvě písečné pláže, pro dti naprosto ideální. Zvažujeme, jestli i za cenu vyšších nákladů bychom příště rovnou ve Valle Gran Rey nebydleli.

Tipy na procházky s dětmi, které jsme šli: