Skip to main content
Průvodcuju

Čtyřdenní ferratový maraton

Od 9.5.201814 prosince, 2018Bez komentářů

Aktuálně jsem v severních Čechách a čeká mě zde čtyřdenní ferratový maraton! Ferraty Lužických hor a ty na Pastýřské stěně tady budu obíhat každý den až do úterý 8. května. Nechcete se někdo ještě přidat?
Sobota:  zaučila jsem 4 nové ferratisty na Jeptišce a Alpingradu:
[popup id=5259]CELOU GALERII Z LUŽICKÝCH ROZKLIKNĚTE ZDE [/popup]

Neděle: výživná větší skupinka na děčínské Pastýřské stěně. Viděli jsme mnohé kuriozity, o tom  největším střelci se rozepíšu v samostatném příspěvku:
[popup id=5295]CELOU GALERII Z DĚČÍNA ROZKLIKNĚTE ZDE [/popup]

Pondělí se neslo v rekreačním duchu, kdy jsem vytáhla na ferratu v Děčíně mojeho Mikiho (3 roky).  Lozí už na stěně, ale ocelové lano a karabiny pro něj byly úplnou novinkou. Pro ty, kteří teď zvažují že vezmou na ferratu svoje tříleté ratolesti taky, mám několik upozornění: Miki strávil na této zajištěné cestě cca 10 minut. Nelezli jsme žádným vertikálním směrem, jednalo se pouze o horizontální traverz a karabiny jsem mu celou dobu přecvakávala já (nemá na to ještě motorické dovednosti). Z toho důvodu jsem jej ani nenavazovala na lano. Ferratový set, který má na sobě, je sice dětský, ale při delším vertikálním pádu by u tak lehkého ferratisty nezafungoval (je normovaný od 30 kg). Postupovali jsme ferratou „Vzdušný balet“ jen do té doby, dokud se mu chtělo a bavilo ho to. Byl to celou dobu chodecký úsek, nikde nebyl v prostoru ani v žádném exponovaném místě. Jakmile si sám řekl že stačí, vrátili  jsme se stejnou cestou zpátky. Vidí maminku často takto „v práci“ a chtěl to taky zkusit, což byl hlavní důvod, proč jsem ho na ferratu vzala.

Úterý: končím ferratový maraton opět v Lužických horách. Počasí je nejlepší za celé čtyři dny, kurz sice nejnáročnější za celou dobu, ale i tak to bylo skvělé a snad pro všechny natolik motivační, že s ferratami rozhodně tento den nekončí!
[popup id=5326]CELOU FOTOGALERII ZOBRAZÍTE KLIKNUTÍM ZDEt[/popup]

Napsat komentář