Skip to main content

Že se to slovem „detox“ hemží v nespočtu marketingových kampaní? Tento detox byl krapet jiný. Pět postřehů z akce (mrkěte zde) která vznikla tou největší náhodou ze všech. Myšlena byla jednoduchá: zorganizovat maminám nějakou výpravu do hor. Někam z dosahu dětí, které nechají doma. Což by mělo teoreticky přinést mentální a fyzický odpočinek.  V praxi to přineslo téměř přetrhané bránice, snad ne moc provětranou rodinnou peněženku (ty boty se Helči opravdu rozpadly náhodou a fakt si nutně v Cortině musela koupit nové) a tuny inspirace pro návrat do mateřské reality.

Postřeh č. 1:
Nepodceňuj matky! Původní plán, že to bude lehká turistika s odpoledním popíjením cappuccina se postupně zvrhnul až v celodenní túry, jejichž podstatnou část tvořila zajištěná cesta obtížnosti C/D. K mé úlevě seznaly holky, že to byl asi nejlepší den celé akce

Postřeh č. 2:
Akce se musí oficiálně jmenovat kinderdetox, jakkoli to v praxi bude probíhat jinak. „Husband-detox“ by se totiž doma u těch, kteří zůstali hlídat děti, nemuset setkat s pochopením (poté co oznámíte, že mizíte v létě na 5 dní do Itálie).

Postřeh 3:
Cenu aperolu v restauraci v kempu si zjistěte hned první den. Naše nadšení z účtenky, na které stála částka 1,50 euro, kalila jen skutečnost, že jsme si na ten aperol zašly až poslední večer před odjezdem.

Postřeh č. 4:
Název akce získává zcela nový rozměr, když vám třetina účastnic oznámí, že jsou těhotné. Pro rýpaly: oznámí to před akcí, ne až na akci! Těhu-fotografie na zajištěných cestách nebyly rozhodně v plánu.

Postřeh č. 5:
Hodně se vám uleví, když zjistíte, že je to všude stejné. Popis rodinné situace „ty sbal věci a já jdu nastartovat auto“ je nezapomenutelný.

Ale stejně tak nezapomenutelných bylo celých 5 dní. Jen se teď obávám, že pokud jste nebyli přímýmí účastníky (potažmo účastnicemi), budete teď trochu tápat, co tím chtěla někdy autora říct. Koho by zajímalo, které ferraty jsme lezly, tak to byly:

Dodatek na závěr: nápad na akci vznikl fakt náhodou. Autorkou a do budoucna určitě i majitelkou ochranné známky „Kinderdetox“ je Jana s dětmi v báglu! Moje velká inspirace! Vydávat knížky tedy v plánu rozhodně nemám, ale musím si od ní nějak vyšmelit tak pět kilo sarkastických hlášek, tři kila nadhledu nad jakoukoli krizovou situací a plný pytel nápadů, co vše se dá s dětmi podnikat.

 

PS: dle ohlasů vidím, že příští rok musíme udělat repete! Termín naplánuju opět někdy na léto, tak sledujte kalendář akcí, události na facebooku nebo se mě ptejte, když se někde potkáme!