Skip to main content
Recenze

Tři vychytávky mojí zimy

Od 22.3.201811 března, 2019Bez komentářů

Sníh mám v plánu vidět nejdřív v letních měsících a to v podmínkách, kam si lavinovou výbavu tahat nehodlám. Nabízím minirecenze tří vychytávek letošní zimy, které si po aktuálních zkušenostech najdou místo v mém batohu i nadále. Něco pro dámy, něco pro pány – technické hračičky, a něco pro všechny.

Sukně!
Holky, to si opravdu pořiďte. Nebo napište Ježíškovi (snad se vám nesejdou dvě, jako mně – na druhou stranu opravdu obě nosím). Outdoorová zateplená sukně sice moje pracovní outfity zařadila občas do kategorie „módní peklo“, na druhou stranu tukové vrstvy v choulostivých partiích se nebudou ukládat tak důkladně, jako doposud. Protože mi konečně nemrznou stehna a zadek. To se ani jinak napsat nedá. Nemluvě o situaci, kdy musíte nutně do míst, kam i král chodí sám. Moje teplejší je od českého výrobce Direct Alpine, jarní a ne tak zateplená pak značky Dynafit.

Nafukovací solární světlo
Ptáte se cože? Proč? Jak? Do Googlu si zadejte „nafukovací solární světlo“ a jedno si kupte. V batohu nepocítíte žádnou zátěž, dobijete na slunci, a kdo zažil dlouhé noci v bivaku nebo záhrabu, tak bude nadšen. Světlo funguje opravdu jen na solárním panelu s akumulátorem, neváží téměř nic a ve tmě poslouží lépe než čelovka. Vtipné je, že lampičku je potřeba nafouknout, pak ji pověsíte za cepín, trekovou hůlku, postavíte na stůl a vidíte co vám parťák k večeři vaří.
Koupíte např: tady, tady a tady:

All in one – lopata s cepínem
Elegantně vyřešené dilema, jestli si s sebou „opravdu jen pro jistotu“ ten pikl vzít nebo ne. Lavinová lopata je v zimě absolutní standard, bez kterého na túru jednoduše nevyrazíte. Ale cepín? Hamletovskou otázku rozlouskl výrobce Ortovox, když přišel s novinkou: lopatou snadno přestavitelnou na cepín. Pravda, na čistý ledovec bych s ním nevyrazila ani v rámci pokusu o parodii, ale svou službu mi během zimy opravdu několikrát vykonal.  Pro představu o čem mluvím klikněte sem:

Napsat komentář