Skip to main content
Publikuju

Tipy na jarní výlety

Od 28.3.201814 prosince, 2018Bez komentářů

Překlikněte rovnou na stránky Hudy blogu a nechte se inspirovat, kam vyrazit na první jarní výšlapy. Zároveň jeden z mých prvních článků pro Hudy, kterými snad zahájíme dlouhodobější spolupráci. A fotky i textík, které se už do článku nevešly. Třebas kousek z Jarošova památníku na Blatinách:
Nebo nádherně rozkvetlá Pálava: Výhled z pieninského vrchu Tri koruny:
A rodinné nadšení v slovinských soutěskách:
Plus tip na jarní České Švýcarsko. To chápu, že mají kluci z Hudy za rohem a tak snad ani neocení, jak tam mají nádherně:

České Švýcarsko
Národní park České Švýcarsko má své kouzlo ve všech ročních obdobích, nicméně právě jaro využijete nejvíce pro návštěvu míst, která jsou v létě někdy turisty až moc přeplněná. Výlet na Pravčickou bránu po Gabrielině stezce je absolutní klasika, kterou zvládnou i ti, kteří poslední měsíce strávili téměř v zimním spánku. Terén je mírně kopcovitý, krajina ale tak pestrá, že nohy nebudou mít prostor přemýšlet o tom, jestli mají začít bolet. Máte malé děti a netroufáte si na delší túry? Cestou na Pravčickou bránu z Mezní louky (výchozí bod je stejný) odbočte na naučnou Rysí stezku. Celý okruh měří 1, 5 kilometru, s trochou fantazie a odhodlání jej projedete i terénním kočárkem a budete překvapeni, že v lese strávíte téměř půlden. Zabaví se zde nejen malí, ale i dospělí. A téměř na stejném kilometru čtverečním ještě zůstaneme. Předškolní děti už hravě zvládnou projít nenáročným terénem žlutou turistickou stezku podél říčky Kamenice, kdy bývá největší motivací hlavně závěrečná plavba Divokou a Edmundovou soutěskou.

Napsat komentář