Skip to main content
S dětmi do přírody

Tre Cime (s dětmi)

Od 17.7.20171 dubna, 2020Bez komentářů

Být na týden v Cortině a nevidět na vlastní oči Tre Cime je prostě nemyslitelné – bez této klasické fotky se jednoduše nemůžete vrátit domů, i kdybyste děti měli nést celou dobu v podpaží nebo v zubech. V peněžence vylovte 25 € na zaplacení mýtného k chatě Auronzo (tady opravdu nemá smysl šetřit a chodit to pěšky). A nahoře přetrpte úvodní davy turistů v bílých teniskách, kteří míří k první z chat. Tady si vaše fobie z přelidněnosti může lehce oddychnout, protože sedlo, které se blíží, už značnou řádku kolemjdoucích odradí. Bohužel lehce odradilo i děti, které si do té doby užívaly pohodlný chodník, pejsky na vodítku, házení kamínků ze stráně a podobně. Nicméně můj junior má pochvalu, protože ve svých dvou letech to fakt dotáhl až do sedla pěšky sám. Stávka začala až při sestupu, když viděl jak daleko ještě
Dreizinnenhütte leží. Což mi bodlo, protože i mě docházely mentální kapacity, jak ho motivovat. Zalomil to během několika vteřin v nosítku a tak jsme si udělali poklidnou obědovou pauzu s výhledem na všemožně se fotící postavičky.
Na hromadné foto už byl sice vzhůru, ale rozhodně ne v náladě, která by se dala popsat jako pozitivní. Nemusíte být zrovna psycholog, abyste to poznali i z jeho řeči těla (ano, to malé dětské pozadí vlevo je on).
Takže o nějaké rodinné fotce se slavným panoramatem jsem si mohla nechat jen zdát. Očividně sem musím jet za rok znovu.  Na cestu zpět máte dvě možnosti. Buď se vrátit stejnou trasou, nebo dokončit okruh a obejít Tre Cime kolem dokola. Tady nastal čas  namasírovat ramena a rodiče pasovat na nosiče. Převýšení není nijak závratné, ale prázdná krosna na zádech je dost velkou provokací, v kombinaci s terénem, který je před dětskýma očima. Na druhou stranu se rapidně zvýšilo tempo skupiny.  Tohle není reklamní fotka a Osprey nás bohužel zatím nesponzoruje – krosny jsou poctivě zakoupeny. Já už ji testuju třetí léto a nenašla jsem zatím nic, co bych jí vytkla. Úložný prostor je tak velký, že do něj sbalím na celý den věci pro sebe a dvě děti (včetně plínek, pití, oblečení a manducy).
Ano, až odtamtud jdeme!
Poslední pohled na Toblinger Knoten, než zmizíme za zatáčkou. A mám ji – tu vytouženou fotku s oběma někde na horách. S naší skupinou 8 dospělých a 7 dětí byl okruh kolem Tre Cime kvalitním celodenním podnikem. S dětmi staršími pěti let už si můžete troufnout projít ji celou bez nosítka, mladší se vyplatí ještě zejména na cestě zpátky trochu poponést.

Napsat komentář