Základní jednodenní kurz pohybu po zajištěných cestách - via feratách. Kurz se koná v největším ferratovém parku na Moravě - ve Velké Dohodě. Vyzkoušíte si tak nejen lehčí zajištěné cesty v přírodním prostředí, ale také náročnější ferraty v areálu bývalé vápenky. Třešničkou na dortu je vzdušný dlouhý lanový most. Kurz je vhodný i pro děti.

Podrobnější informace o kurzu

Oblíbený jednodenní kurz, ve kterém se naučíte základy pohybu po zajištěných cestách. Tj. vybavení (s čím se na ferratě leze), tipy a triky pro efektivní pohyb a samozřejmě přelezení několika zajištěných cest. A to v kolmých stěnách vápencového areálu Velká dohoda. Zde lze příjemně doplnit program i dalšími atrakcemi (jeskyně, dětský lanový park..)
Na Moravě najdete pouze jeden ferratový areál, kde jsou zbudovány zajištěné cesty a na kterém může probíhat i výuka. Výhodou Velké Dohody je koncentrace více než 10 ferrat na jednom místě, přičemž si ošaháte „o čem ta ferrata vlastně je“ a zároveň můžete vyzkoušet obtížnosti A, B, C, D i E (se kterýma se setkáte i v zahraničí).  Stačí vám den na to, abyste v sobě objevili nového ferratového nadšence. Směle pak můžete vyrazit na delší výlety do Alp.
Kurz lze absolvovat po domluvě v libovolném termínu cca od května do konce září, v minimálním počtu 4 osob, já osobně mám volné už jen pracovní dny, pokud netrváte na mé přítomnosti, tak o víkendech můžu za sebe poslat plnohodnotnou náhradu. Pokud nemáte prostor celý den, lze se domluvit i na půldenní variantě. Doporučené věkové rozmezí je 7-99 let.

Kdy se lze zúčastnit?

Volné termíny 2024:

  • více termínů jen v týdnu na zakázku
  • zatím jistý 18, 25. a 26.květen 2024
  • pokud jste skupinka, napište mi, vymyslíme termín na přání
Kurz lze uspořádat i pro malé skupinky (od 4 osob) v libovolném termínu dle vlastního výběru (záleží na počasí). Pokud jste sami, můžu vás někdy ke skupince po domluvě přihodit. Napište mi email nebo zavolejte. Víkendy v létě 2024 mám ale již bohužel všechny obsazeny. Ale jak píšu výše, můžu zajistit za sebe plnohodnotnou náhradu!

Cena:

2 500 Kč / osoba / den

zahrnuje

1

Vybavení

zapůjčení kompletního vybavení na zajištěné cesty
2

Instruktorku

služby instruktora zajištěných cest a mezinárodního horského průvodce s licencí UIMLA
3

Podporu

psychickou a morální podporu, když budete viset na drátě vysoko nad zemí a říkat si, do čeho jste se to pustili
4

Vzpomínky

fotodokumentaci z akce

Cena nezahrnuje

1

Vstupné

do areálu Velká Dohoda (200 Kč na osobu, platí se na místě v hotovosti)

Chcete se přidat?

Napište mi prosím den, o který máte máte zájem, ozvu se!


    Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.