Základní jednodenní kurz pohybu po zajištěných cestách - via feratách. Kurz se koná na dvou lokalitách - Moravský kras a vodní nádrž Vír. Vyzkoušíte si tak lehčí zajištěné cesty v přírodním prostředí a také náročnější ferraty v areálu bývalé vápenky. Třešničkou na dortu je vzdušný dlouhý lanový most. Kurz je vhodný i pro děti.

Podrobnější informace o kurzu

Oblíbený jednodenní kurz, ve kterém se naučíte základy pohybu po zajištěných cestách. Tj. vybavení (s čím se na ferratě leze), tipy a triky pro efektivní pohyb a samozřejmě přelezení několika zajištěných cest. A to jednodušších přírodních linií v těsné blízkosti vodní nádrže Vír a náročnějších zajištěných cest v kolmých stěnách vápencového areálu Velká dohoda. Zde lze příjemně strávit zbytek dne i dalšími atrakcemi (jeskyně, dětský lanový park..)
Na Moravě najdete pouze dva areály, kde jsou zbudovány zajištěné cesty. Během jednoho dne navštívíme oba dva. Nemusíte cestovat nikam daleko, abyste si ošahali “o čem ta via ferrata vlastně je”. Stačí vám den na to, abyste v sobě objevili nového ferratového nadšence. Směle pak můžete vyrazit na delší výlety do Alp.
Kurz lze absolvovat po domluvě v libovolném termínu cca od května do konce září, v minimálním počtu 3 osob, a to ve všední dny i o víkendu. Pokud nemáte prostor celý den, lze se domluvit i na půldenní variantě. Doporučené věkové rozmezí je 7-99 let.

Kdy se lze zúčastnit?

Aktuálně je možné se zúčastnit:

  • do konce roku 2020 už jen 1 volná neděle 20.9. a sobota 10.10.
  • v pracovní dny 3.9, 23.9., 6.-9.10.
Kurz lze uspořádat i pro malé skupinky (od 3 osob) v libovolném termínu dle vlastního výběru (platí pro následující rok 2021, letos už pouze termíny viz výše). Pokud jste sami, můžu vás někdy ke skupince po domluvě přihodit. Napište mi email nebo zavolejte.

Cena:

1 600 Kč / osoba / den

zahrnuje

1

Vybavení

zapůjčení kompletního vybavení na zajištěné cesty
2

Instruktorku

služby instruktora zajištěných cest a mezinárodního horského průvodce s licencí UIMLA
3

Podporu

psychickou a morální podporu, když budete viset na drátě vysoko nad zemí a říkat si, do čeho jste se to pustili
4

Vzpomínky

fotodokumentaci z akce

Chcete to také zažít?

Přihlaste se pomocí tohoto rezervačního formuláře!

Napište mi prosím den, o který máte máte zájem.


Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Akci pořádá Horská škola s.r.o.

 

Akci zorganizujeme v individuálním termínu dle vašeho přání.