Základní jednodenní kurz pohybu po zajištěných cestách - via feratách. Kurz se koná ve dvou lokalitách: nejdříve na cvičné ferratě Poustevna, kde si v klidu přírody vysvětlíme vše podstatné. A pak se přesuneme do Děčína, na nejrozsáhlejší ferratový komplex v ČR. Na výběr zde máte celou škálu obtížností a tak si na své přijdou opravdoví začátečníci i talentovaní lezci. Kurz je vhodný i pro starší děti (cca od 9 let, případně 130 cm).

Podrobnější informace o kurzu

Oblíbený jednodenní kurz, ve kterém se naučíte základy pohybu po zajištěných cestách. Tj. vybavení (s čím se na ferratě leze), tipy a triky pro efektivní pohyb a samozřejmě přelezení několika zajištěných cest ve dvou lokalitách (klidně skoro 20, pokud vám na to budou síly stačit).
Zajištěné cesty na Poustevně jsou nízké a prostor je ideální pro první seznámení s pohybem po ferratách. V klidu a beze svědků si povíme o čem ferraty jsou, jak se na nich efektivně pohybovat, jak se bezpečně jistit. Vyzkoušet si můžete i extrémně těžkou zajištěnou cestu (cca obtížnost F), s horním jištěním. Poté se přesuneme do Děčína (přejezd cca 25 minut).
Pastýřská stěna v Děčíně je největším ferratovým lezeckým parkem v ČR, na výběr zde je 16 zajištěných cest téměř všech obtížností a tak je to ideální prostor pro seznámení se s vaší novou outdoorovou vášní. Nechybí zde vzdušný lanový most, řebříky, lezení po skále, lehké a naopak také těžké cesty.

Kdy se lze zúčastnit?

Termíny veřejnost:

  • 7. červen 2024
  • 9.červen 2024
Kurz lze absolvovat po domluvě v libovolném termínu cca od května do konce října, v minimálním počtu 4 osob, a to ve všední dny (víkendy jsem v Alpách). Pokud nemáte prostor celý den, lze se domluvit i na půldenní variantě a to buď pouze na Poustevně, nebo pouze v Děčíně. Doporučené věkové rozmezí je 9 – 99 let.

Cena:

2 500 Kč / osoba

zahrnuje

1

Vybavení

zapůjčení kompletního vybavení na zajištěné cesty
2

Instruktorku

služby instruktora zajištěných cest a mezinárodního horského průvodce s licencí UIMLA
3

Podporu

psychickou a morální podporu, když budete viset na drátě vysoko nad zemí a říkat si, do čeho jste se to pustili
4

Vzpomínky

fotodokumentaci z akce

Chcete to také zažít?

Přihlaste se pomocí tohoto rezervačního formuláře!


    Vaše osobní údaje používám pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.