Základní jednodenní kurz pohybu po zajištěných cestách - via feratách. Kurz se koná v Lužických horách, v ojedinělém terénu pískovcových skal. Nejedná se o žádný cvičný terén, ale poctivé zajištěné cesty, které vás připraví na jednoduché i náročnější akce v Alpách. Kurz je vhodný i pro děti od cca 10 let (záleží na tom, jak jsou šikovné a nemají strach z hloubky), ideálně od 140 cm výšky.

Podrobnější informace o kurzu

Oblíbený jednodenní kurz, ve kterém se naučíte základy pohybu po zajištěných cestách. Tj. vybavení (s čím se na ferratě leze), tipy a triky pro efektivní pohyb a samozřejmě přelezení poctivných zajištěných cest.
Zajištěné cesty v Lužických horách jsou schované v nádherném prostředí pískovcových věží, v těsné blízkosti hranic s ČR (ale již na německém území). Mohla bych Vám slíbit tři až čtyři zajištěné cesty, ale z vlastní zkušenosti vím, že si efektivně vylezeme dvě a budete spokojení s příjemně stráveným dnem. Zajištěné cesty Jeptiška a Alpingrat jsou od sebe vzdáleny cca 15 minut jízdy autem.
Není potřeba žádných speciálních zkušeností, znalostí ani vybavení. Od toho je přeci tento kurz! Můžete s sebou vzít i rodinné příslušníky – vy si vylezete ferratu a oni si udělají pěkný pěší výlet skalním městem. Povzbudí vás na startu i v cíli!

Kdy se lze zúčastnit?

Termíny:

  • 8.červen 2024
Kurz lze absolvovat po domluvě v libovolném termínu cca od května do konce září, v minimálním počtu 4 osob, vzhledem k dalším mým akcím pouze ve všední dny. Pokud nemáte prostor celý den, lze se domluvit i na půldenní variantě. Napište mi email nebo zavolejte.

Cena:

2 500 Kč / osoba

zahrnuje

1

Vybavení

zapůjčení kompletního vybavení na zajištěné cesty
2

Instruktorku

služby instruktora zajištěných cest a mezinárodního horského průvodce s licencí UIMLA
3

Podporu

psychickou a morální podporu, když budete viset na drátě vysoko nad zemí a říkat si, do čeho jste se to pustili
4

Vzpomínky

fotodokumentaci z akce

Chcete se přidat?

Napište mi představu o termínu, počtu osob a podobně, ozvu se!


    Vaše osobní údaje používám pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.