Skip to main content
NezařazenéAktuálně

Jak v Čechách utajit ferratu?

Konec září – babí léto – volný víkend, páteční pracovní povinnosti v Liberci a návštěva rodiny v Děčíně. Pastýřskou stěnu už známe, ale už dříve jsme zaznamenali, že Liberec je dalším bodem na mapě českých ferrat. Když už jedeme kolem, čistě ze zájmu jsme chtěli tu slavnou ferrátku, potažmo celou „horolezeckou arénu“, jak je areál v Liberci obchodně nazýván, vidět na vlastní oči.

Nejsme zcela připraveni a absolutně netušíme, kde ji v Liberci hledat. Naštěstí je zde doba chytrých a nejchytřejších telefonů a autonavigací. A naše pátrání po aréně začíná. Do vyhledávače zadáváme horolezecká aréna Liberec. Mají webové stránky – ovšem v ne příliš komunikativním stavu. Tady kontakt nenajdeme:

domena

OK, hledáme v dalších odkazech:

Facebook Hanibal horozelecká aréna: 

Makáme, plánujeme, dohadujeme partnery – sháníme finance na ferratu. Vše je v krásném procesu tvoření. Díky, že chodíte a líbí se Vám to. Bohužel opět bez nákresu, mapky, plánku, adresy. Nevadí – ne každý vnímá sociální sítě jako prezentaci informací o firmě. Škoda jen, že hlavní kontaktní údaj, www.horolezeckaarena.cz není funkční.

facebook

Třetí odkaz, stránky Libereckého kraje:

Tady už jsme o mnoho blíž informacím, krom odkazu na nefunkční web se tady totiž dozvídáme konečně když ne celou adresu nebo GPS souřadnice, tak aspoň ulici  – Na Bídě! Jsme autem, terminál MHD tedy hledat nechceme. Stačí zadat do GPS ulici a hurá – jedeme tam! Je to skála jak hrom, to by bylo abychom to nenašli!

liberecky-kraj

 Poté, co jsme projeli ulici tam i zpátky, přičemž skály jsme jen matně tušili jedním směrem, jsme se rozhodli jít tomu štěstíčku a objevu trochu naproti a ještě si trochu „zagooglit“. Noviny mají vždycky pravdu, tak najdeme odkaz z Deník.cz: 

denik

Super, lom je v centru, ne v ulici Na Bídě, ale v ulici Mlýnská. Ne že by nás to nějak dramaticky přiblížilo k cíli – místní vilovou čtvrť si tedy projíždíme ještě jednou a samozřejmě touha spatřit ten utajovaný klenot lezeckých stěn ČR dosahuje téměř vrcholu.

Zkoušíme ještě video na YouTube – třebas podle fasády (haha), okolí (hehehe) nebo stromů (hihihihihi) poznáme, kde ji lépe hledat.

https://www.youtube.com/watch?v=gZzyqg_afpQ

V tuto chvíli už končí naše důvěra v internet, GPS a veškerá elektronická zařízení a začínáme se řídit intuicí. Probrouzdáme ještě několik ulic a vjedeme do té, která nejvíce připomíná tankodrom. Za zaparkovanými auty koutkem oka zahlédneme bannery Singing Rock a Grivel. Hotová detektivka, ale jsme u cíle. Dokonale ukrytá liberecká horolezecká aréna je pod námi v celé své kráse. Pěkné skály a na nich ferratové linie. A ačkoli je sobota, velmi příjemné počasí, tak nikde ani noha.

Nápadně to připomíná Cimrmana – postavili si ferratu a jako na potvoru ji objevili lidi. Až tam budete chtít vyrazit, tak mi zavolejte – stále nevím, jak se dostat ke vstupu, ale už znám cestu k vyhlídce nad arénou.

Napsat komentář