Skip to main content

POZOR! Absolutně nejvýhodnější členství v Alpenvereinu EVER! Akce, kterou připravili v Rakousku, nemá obdoby. A využít ji mohou všichni, kteří si letos nezaplatili členství (já vím, trochu nefér, ale co už). Pořiďte si členství v Alpenvereinu v období od 1.9. do 23.12.2021 a bude vám platit až do 31.ledna 2023! Za cenu 445 Kč! Ano, čtete dobře. Akce dotovaná rakouskou vládou platí i pro Čechy. No nekupte to?

Link je tady.. jen to nestíhají programátoři zprocesovat, tak se klidně hlaste až po víkendu (teď ještě naskakuje klasická cena). A ano.. jsou to webovky mého manžela. Tak to berte i jako mou podporu a nechoďte ke konkurenci 🙂

Co je to ten Alpenverein?

Po stručném hlášení to vezmu i trochu z gruntu. Österreichischer Alpenverein je Rakouský alpský svaz. Založen už v roce 1862. Spojoval lidi chodící do hor, klad si za cíl zpřístupňovat horský terén všem milovníkům pohybu v přírodě, vzdělávat, budovat infrastrukturu. V Čechách se pojem Alpenverein stal synonymem jakési výhodné horské pojistky. Což tak není úplně mimo, jen je ta problematika mnohem komplexnější.

Co to znamená být členem Alpenvereinu?

Stanete se členy alpského svazu (stejně tak ale můžete být členy DAV – Německého alpského svazu, SAC – Schweizer Alpen-Club nebo PZS – Planinska Zveza Slovenije, Slovinský alpský svaz… … prostě každá alpská země má svůj vlastní alpský spolek. Pro Čechy je z geografických, finančních i historických důvodů členství v tom rakouském nejdostupnější. Jako členové máte:

  • celoroční pojištění léčebných výloh, záchranných a pátracích akcí (pro detailnější limity a podmínky odkaz např zde: )
  • máte 50 % slevu na ubytování na alpských chatách. (tady odbočím – je to sleva na chatách, které spravují alpské svazy, tedy opět „DAV, SAC, .. atd). Slevu nemusíte dostat na chatách soukromých. Když si tedy spočítáte, kolik euro je 445 Kč, tak už od dvou noclehů se vám cena vrátí.
  • máte dobrý pocit z dalších společenských rozměrů členství:  z vašich příspěvků je financována i starost o horskou infrastrukturu v rakouských Alpách. Značení turistických tras, investice do renovace horských chat (solární panely, ekologičtější provoz), práce s mládeží, vzdělávání.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Jak je to s tou akcí „sleva 75 %“ – roční členství za 445 Kč?

Souvisí s kovidem. Bonus „comebackstronger“ je finančně podpořený  rakouskou vládou. Jejich ministerstvo BMKÖS se chtělo pomoci tzv. „sportovního bonusu“ vypořádat s poklesem členství v neziskových sportovních organizacích. Jde tedy o propagaci práce těchto klubů. Jednorázová nabídka, která se v budoucnu nebude opakovat. Hezky česky – levnější to nikdy nebude. A platí pro všechny, kteří nebyli v letošním roce členy. Takže můžete přihlásit sestřenice, babičky, děti…

A vím a chápu – je to vůči stávajícím členům nefér. Cituji překlad jejich tiskového prohlášení: „Stávající členové rakouského alpského klubu budou i nadále odměněni různorodou a kvalitní nabídkou klubů. I když pro naše věrné členy neexistuje žádný sportovní bonus: Každý, kdo patří do Alpenvereinu, k tomu významně přispívá, a proto je pro toto členství nejdůležitějším bonusem.

Celý původní text v němčině o této akci je i na stránkách sekce, pro kterou pracuji: