Skip to main content
Průvodcuju

Se studenty do Švýcarska

Od 20.5.201715 prosince, 2018Bez komentářů

Malá, krásná, fotogenická a taky drahá země. Jsem ráda, že mám tu možnost tam jezdit převážně pracovně a vůbec mi  nevadí, že navštěvuji stále stejná místa. Tak jako na přelomu letošního dubna a května, kdy jsem dostala na starost školní zájezd CK V-tour. Ačkoli jádrem celé akce by měla být návštěva Evropské organizace pro jaderný výzkum (CERN), tak program bývá většinou intenzivní od prvního do posledního dne a třešniček na dortu je tam rozhodně více než pomyslná jedna. Nechybí návštěva čokoládovny v Brocu, sýrárny v Gruyére, Bernu a tentokrát si jihomoravské gymnázium překvapivě vybralo i procházku vinicemi Les Lavaux (UNESCO). Počasí bylo ryze aprílové a tak jsme během několika dní střídavě oblékali několik vrstev a brodili se sněhem. Nebo naopak sundávali co se dá a opalovali se na březích Ženevského jezera:Propršené ráno v Kostnici, u domu Jana Husa.
A Technorama – Science museum ve Winterthuru. Naprostá bomba pro všechny hračičky. Bez rozdílu věku a pohlaví! Strávíte tady bez mrknutí oka klidně šest hodin. 

Je téměř poslední dubnový den a do Švýcarska dorazila další vlna zimy. Sněží a sněží.V Gruyére na takové sněhové závěje očividně moc připraveni nebyli.A procházka kolem hradu je sice romantická, ale ne tak jarní jak bylo v plánu.

Novina roku 2017 – vylepšená expozice v čokoládovně Cailler v Brocu. Mimo jiné přibyl nový fotokoutek.Nejoblíbenější část celého zájezdu – čokoládovna s heslem „sněz co můžeš“:
A pak si kup nějakou i domů:Čokoládová lady:
CERN – Evropské centrum pro jaderný výzkum.A Ženevské jezero, s výhledem na Les Diablerets. Pro neznalé – fotogenický hrad Chillon: A na závěr příchod parného léta a procházka vinicemi Les Lavaux:


Napsat komentář