Skip to main content

Malý tip na 5 horských chat v Alpách, které mívají otevřeno déle než do září. Protože (co si budeme namlouvat) i v říjnu ještě máme často chuť vydat se na nějakou tu túru dále než za humna. Může se hodit ještě letos, nebo i kdykoli v budoucnu (než to publikuju, tak to zase „korona“ vše zamíchá). Podzim na horách má svoje neopakovatelné kouzlo:

1. Loserhütte

Totes Gebirge, Steiermark (1 497 m)

Loserhütte nabízí mimořádně nádherný výhled na masiv Dachsteinu, ledovec a modré jezero Altausee. Díky zpozplatněné silnici (mýto) se sem dostanete velmi snadno a můžete ještě podniknout nádherné túry v Totes Gebirge (Mrtvých horách). Třebas na vrchol Loser, kam mimo jiné vede i luxusní ferrata. Tu si ale raději naplánujte na léto. Chata je otevřena do 1. listopadu 2020.

2. Werfener Hütte

Tennengebirge, Salzburg (1 969 m)

Werfener Hütte stojí na svazích Tennengebirge jako pravé „orlí hnízdo“. Spravuje ji Klub rakouských turistů (ne Alpenverein). Ze slunné terasy si můžete užít fantastický výhled na majestátní Hochkönig. Chata bývá otevřena vždy do cca prvního týdne v listopadu, ale může zavřít s vyšší sněhovou pokrývkou. Záleží na aktuálním stavu počasí – raději si ověřte na jejich webových stránkách. A počítejte na chatu s cca 2,5 hodinami chůze.

3. Unternberg-Alm

Chiemgau, Bavorsko (1 425 m)

Nová chata stojí na vrcholu Unternbergu od roku 2017. Výhled přes Chiemgauské Alpy až na Wilder Kaiser je fantastický. A jak se chlubí i samotní chataři – nezapomenutelným zážitkem bude během zlatých podzimních dní nejen výhled, ale také typické bavorské lahůdky, na kterých si tady zakládají. Opět sledujte webové stránky, mívají ale otevřeno denně vyjma pondělí. Pěšky se sem dostanete z parkoviště v Ruhpolding za cca 1,5 hodiny chůze.

4. Hofer Alpl

Dolomity, Jižní Tyrolsko (1 364 m)

Další z chat, kde si dokonale užijete zlatý podzim. Hofer Alpl stojí uprostřed přírodního parku Schlern-Rosengarten a je otevřena až do 8. listopadu. Denně. Krom toho že se tady dobře najíte (no jo, mám to hodně přes to jídlo), tak se můžete těšit na nádherný výhled, jmenovitě: pohoří Trient, Cevedale, horskou skupinu Texel a Öztalské Alpy. Pěšky sem dojdete za cca 1 a čtvrt hodiny, jen sledujte jak je to se vstupem na italské území (Covid 2020). A dost možná s tímhle počasím to bude spíš už na lyže než na pěší turistiku.

5. Rotwandhaus

Rotwand, Bavorsko (1 737 m)

Poslední chata rovněž s výhledy. Ty jsou opět panoramatické. Plus všude kolem nedotčená příroda a řada možností kam vyrazit na další pěší túru. Otevřeno mají do 31. listopadu a dostanete se sem opět pěšky, v nejkratší variantě počítejte s 1,5 hodinou chůze. Jo a aktuálně shání na zimu brigádu do kuchyně… to se může hodit. Inzerát i kontakt přímo na webu chaty:

Napsat komentář