Skip to main content
Recenze

Petzl speed light

To si tak rozbalujete vánoční dárek pod stromečkem a zacinká to zvukem, který je vám nadmíru sympatický. Zatímco já zářím nadšením, prarodiče si ani po názorné demonstraci nejsou zcela jisti, jestli jsem omylem nedostala nějaký záhadný nástroj ke spáchání rituální sebevraždy.

Petzl Laser Speed light  – šrouby do ledu

Už jsem je stihla letos 4x na ledech vyzkoušet a můj závěr: určitě si o ně Ježíškovi napište! Petzlu se podařilo velmi příjemně (o třetinu) snížit váhu šroubů (pro porovnání např. 134 gramu u BD na 91 u Petzlu). Když si to vynásobíte osmi kusy (což mi teda ještě asi několik Vánoc potrvá – myslím, nastřádání 8 Petzl šroubů, ne to násobení), tak se dostáváme na cifru téměř půl kila. To už na sedáku pocítíte ((4x 13, 4x 17 a 2×21 = 1376 g vs 960 g = 426 gramů celkem).

Špička je stejně jako klasického Petzl Laser Speed z nerez oceli (s dostatečnou rezervou pro broušení), zbytek těla však z anodizovaného aluminia. Spoj je viditelný, ale na funkci slovy klasika nemá žádný vliv. Klička zůstala.

Nemá mimochodem někdo zájem o mé stále skvěle funkční šrouby značky Cassin? Je mi jich líto, jak se aktuálně dostaly až na třetí kolej a určitě si na nich ještě skvěle zalozíte!