Skip to main content
Pro zajímavost

Nechoďte s dívkou, která cestuje

Od 14.3.201614 května, 202017 komentářů

Když jsem objevila zcela náhodou tento  krátký článek, hodně mě zaujal. Z anglického originálu „Don´t date a girl who travels“  byl přeložen už do více než 20 jazyků, včetně češtiny. Sdílela jsem na Facebooku a pro všechny, které sociální sítě úspěšně míjí, dávám i sem. Líbí? Mě moc!

Nechoďte s dívkou, která cestuje
Je to ta dívka s ledabylým, neudržovaným účesem, s vlasy zbarvenými od slunce. Její pokožka již není tak čistá jako bývala. Není jen políbená od slunce. Je spálená a má mnohonásobné rány a kousance sem a tam. Ale ke každé ráně na kůži vám dívka může říct zajímavý příběh.

Nechoďte s dívkou, která cestuje. Je těžké ji potěšit. Normální rande večeře a film v obchodním domě z ní bude vysávat život. Její duše touží po nových zážitcích a dobrodružství. Bude nezaujatá z vašeho nového auta a vašich drahých hodinek. Raději by lezla na skálu nebo skákala z letadla, než aby poslouchala Vaše chvástání.

Nechoďte s dívkou, která cestuje, protože Vás bude otravovat rezervací letu pokaždé, když aerolinka zlevní prodej volných sedadel. Nechce jít na party v republice. A nikdy nezaplatí 100$ za Avicciho, protože ví, že jeden víkend navštěvování klubů je ekvivalentem jednoho týdne někde, kde je to mnohem více vzrušující.

Je tu možnost, že si neudrží stálou práci. Nebo pravděpodobně sní o jejím ukončení. Nechce pracovat na zadku, aby plnila sen někoho jiného. Má svůj vlastní sen a snaží se ho docílit. Pracuje na volné noze. Vydělává si peníze kreslením, psaním, fotografováním nebo něčím co vyžaduje kreativitu a představivost. Neplýtvejte její čas stěžováním si na Vaši nudnou práci.

Nechoďte s dívkou, která cestuje. Nejspíš má zbytečně vysokoškolské vzdělání a ukončila kariéru nadobro. Teď je instruktorkou potápění, nebo učitelkou jógy. Není si jistá, kdy přijde její další výplata. Ale nepracuje jako robot každý den, chodí ven a užívá si vše, co jí život nabízí a pobízí vás k tomu, abyste dělal to samé.

Nechoďte s dívkou, která cestuje, vybrala si život nejistoty. Nemá plány nebo stálou adresu. Jde proudem a následuje své srdce. Tančí na rytmy svého vlastního bubnu. Nenosí hodinky. Její dny jsou ovládány sluncem a měsícem. Když vlny volají, život se zastaví a na chvíli zapomene na vše ostatní. Ale ona se naučila, že nejdůležitější věcí není ježdění po vlnách.

Nechoďte s dívkou, která cestuje a má tendenci říkat co má na mysli. Nikdy se nebude snažit zapůsobit na vaše rodiče nebo přátele. Zná respekt a nebojí se ho udržet v debatě o globálních tématech nebo sociální zodpovědnosti.

Nikdy vás nebude potřebovat. Ví jak postavit stan a utáhnout šroub bez vaší pomoci. Vaří dobře a nepotřebuje, abyste jí platil jídlo. Je tak moc nezávislá a nestará se o to, jestli cestujete s ní nebo ne. Zapomene na vás, když dojede do svého cíle. Je zaneprázdněná žitím přítomnosti. Mluví s cizinci. Potká hodně zajímavých stejně myslících lidí během svého cestování, kteří sdílí její vášeň a sny. Bude vámi znuděná.

Takže nikdy nechoďte s dívkou, která cestuje, jestliže s ní nemůžete držet krok. A jestli jste se neúmyslně do jedné zamiloval, nezkoušejte ji udržet. Nechte ji jít.

turecko_okruh_kveten09_1497

Připoj se k diskuzi 17 komentářů

 • Milan napsal:

  Hezké! 🙂 Kde takové holky chodí?? 🙂

 • Táńa napsal:

  Tento článek je mi moc sympatický.
  Chtěla bych mít dnes kolem těch +- 20ti let a být dívkou která cestuje.
  Mě i manžela tyto možnosti chytily trochu pozdě, ale snažíme se ještě něco z takového nezávislého života zachytit.
  Rádi se zbavujeme všeho pohodlí a jistoty a v rámci možností se zatím alespoň na měsíc měníme v batůžkáře a doufáme, že se nám to bude dařit rozšířit i na více měsíců.
  táńa 🙂

 • Lída napsal:

  Já naštěstí potkala chlapa, co se mnou krok vcelku slušně drží 🙂

 • Aneta napsal:

  zřejmě někde ve světě Milane :))

 • jana napsal:

  Taky znám adeptku na takovou dívku:-)
  A chození s takovými dívkami může jen obohatit a otevřít obzory, pokud je člověk sám dostatečně otevřený světu a životu.

 • Hanka Hanka napsal:

  Loni v USA a letos v Recku :))

 • Marique napsal:

  Ale ja chci s nekym chodit:)))

 • Jitka napsal:

  Paráda, ještě bych dodala, těch holek je stále víc…. tak snad se i kluci proberou 😀

 • petra napsal:

  Krasny clanek, pravdivy :-). Lidicky nevite, kde se nachazite takove misto jako na obrazku?

 • Katerina napsal:

  Loni v Maďarsku, letos v Indii (24 let) 🙂

 • Denisa napsal:

  Bohuzel pravdivy clanek, ale verim, ze se existuje i clanek na oapcne pohlavi a takove cestovatele my extremistky najdeme:-)

 • Pele napsal:

  Zajimavy clanek. Ja bych co by 19ti leta strasne rada cestovala, ale bohuzel byla tenkrat „zelezna opona“. , tak jsme jezdili vodu, stanovali.. i to melo sve kouzlo, ale strasne jsme si prali poznavat pro nas tak nesmyslne zakazany svet. Tak si vaste moc toho, ze vas se to uz netyka a nedopuste, aby se neco podobneho opakovalo. At muzeme vsichni svobodne cestovat a svobodne myslet a mluvit. Divka ktera rada cestuje je tak trochu v kszdem z nas

Napsat komentář