PŘIPRAVUJU: Máte ambice na projekt "seven volcano summits"? Láká vás pětitisícový vrchol? Nebo prostě jen toužíte ještě na sklonku léta "někam vypadnout" a mělo by to být někam na kopec? Ale jakože fakt KOPEC? Rozumím jakékoli motivaci.. a protože chápu, že času už se po dovolených nedostává, tak jsem zkombinovala program tak, ať máme rozumnou aklimatizaci, nestrávíme v Íránu dva týdny a zároveň jsme v horách co nejvíce. Přidáte se?
Poznámka pod čarou: akci tentokrát nepovedu já, ale posílám za sebe plnohodnotnou průvodcovskou náhradu, Michala Lolloka, rovněž UIMLA průvodce s letitými zkušenostmi. Bude to tak více pánská jízda, než v minulých letech 🙂

Termín: 15. – 22.9. 2024

1. den:

Odlet z Prahy nebo Vídně do hlavního města Íránu – Teheránu.

2. den:

Teherán: přílet do hlavního města, nasátí orientální atmosféry, ochutnávky místních specialit, toulka po hlavních památkách. Ubytování v 3*hotelu.

3. den:

Přesuneme se do hor. A rovnou začneme nabírat výšku, z Darrbandu (1 750 m) se vyšvihneme do Shirpala, chata leží ve výšce 2 750 m.n.m.

4.- 5. den:

Výstup na čtyřtisícový Tochal (teda pardon, má „pouze“ 3 950 m) zabere cca 3 – 4 hodiny. Nejlepší na výstupu bude sestup, který si usnadníme lanovkou. Kolenáři, volejte sláva a tři dny se radujte. Přejezd do Reineh. Odpočinek, fakultativně návštěva horkých pramenů. Výšlap v okolí nebo prostě rest-day přes hlavním výstupem.

6. – 7. den:

Přesun do high-campu, pěší, cca 4- 5 hodin trvající výstup do „camp 2“, nocleh ve výšce 4 200 m.n.m. A vytoužený „summit day“ – brzký ranní výstup (vyráží se v cca 5 hodin ráno) na nejvyšší vulkán celé Asie, 5 609 m vysoký Dámávánd. Stejný den ještě sestoupíme  a necháme se dopravit do Reineh.

8. – 9. den:

Návrat zpět do Teheránu, nakoupení suvenýrků, poslední fotky a odlet zpět do Evropy.

Cena:

33 000 Kč / osoba / akce

zahrnuje

 • kompletní ubytování (Teherán i horské chaty)
 • komentovanou prohlídku Teheránu s místním městským průvodcem
 • veškerou dopravu po Íránu, včetně lanovky z Tochalu
 • polopenzi po celou dobu pobytu v Íránu (snídaně i večeře), někde i obědy nebo obědové balíčky
 • vstupní permity na horské výstupy
 • přístup k wi-fi po celou dobu akce
 • služby horského mezinárodního průvodce UIMLA a zároveň místního horského vůdce (máte tak 2 profesionály k úspěšnému výstupu na vrchol)

Cena nezahrnuje

 • mezinárodní letenku do Teheránu (orientační cena cca 11 000 Kč)
 • vstupní vízum do Íránu (hradí se na letišti, 75 euro nebo 75 dolarů)

Chcete to také zažít?

Přihlaste se pomocí tohoto rezervačního formuláře!


  Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

  Akci bude oficiálně pořádat moje vlastní CK HORY ve spolupráci s místní agenturou Iran Mountain Travel. 

   

  Akci zorganizuju v individuálním termínu dle vašeho přání.