Trek po ostrově, který jsem navštívila v roce 2010 a stále jej považuju za to nej.. co jsem kdy mohla z přírodních scenérií spatřit (když nepočítám Himálaj, že jo). Ostrov, o jehož existenci nemají mnozí ani tušení a který patří svou mírou endemitických rostlin na medailové pozice. Pravá perla Indického oceánu. Takže čekejte moře a pláže konkurující Karibiku, několikadenní trek s výstupem do nejvyšších partií ostrova (1350 mnm), spaní v přírodě v erárních stanech s místní plnou penzí. Stromy dračí krve, lahvovníky a scenérie, které nemají jinde ve světě obdoby. Přidáte se?

Termín: 20.2. – 1. 3. 2025

1. – 2.den den:

Odlet z Prahy nebo Vídně do Abu Dhabi a dále na Sokotru. Po příletu na ostrov se rozkoukáme v hlavním „městě“ Hadibo a ještě rovnou vyrazíme na pláž, poválet se v bělostném písku. Na západ Slunce můžeme zajet na Delisha beach.

3. – 5. den:

Vyrazíme na několikadenní trek, z Vádí Daneghan do hor. Cílem je nejen si pořádně vychutnat sokotránskou přírodu, ale taky vystoupat na vyhlídku do nejvyšších partií ostrova (1 350 mnm). Není to vysloveně lezecká cesta, ale procházka po široké polňačce taky ne. Přes Vadi Daárhou se budeme posouvat dále do lesa Fermhin, noclehy stále v přírodě, pod stany. Koupání v sladkovodních lagunách. Denní etapy 5-8 hodin chůze.

6. – 7. den:

Sestoupíme z horského Dixsam plató a nasajeme i něco z kultury místních obyvatel. Odpočinkovější část programu. Pofotíme lesy stromů dračí krve a zajedeme se podívat do kaňonu Daerhur, do jeskyně Degub, nocleh na pláži.

8. – 9. den:

Návrat do hlavního města ostrova, půldenní procházka k severovýchodnímu pobřeží, poznávání posledních zajímavostí ostrova. Na tuto „poznávací část“ máme pronajaté 4W vozidla, nocujeme na plážích, stravování opět formou plné penze. Obvykle píšu, že dokoupíme poslední suvenýrky, tady ale není co, tak si jen sbalíme plavky a odletíme zpátky do Evropy.

Cena:

45 000 Kč

zahrnuje

 • kompletní ubytování (1x hotel a tábořiště, včetně plně vybavených stanů – jen spacák mějte vlastní)
 • veškerou dopravu po ostrově (4WD Toyota land Cruiser)
 • služby horského mezinárodního průvodce UIMLA
 • služby místního průvodce, hovořícího anglicky
 • plná penze (snídaně, obědy, večeře), kompletní nealko pitný režim (minerální voda)
 • vstupy do chráněných oblastí
 • zajištění potřebných víz pro vstup na Sokotru

Cena nezahrnuje

 • mezinárodní letenku na Sokotru (orientační cena cca 35 000 Kč)
 • půjčení potápěčského vybavení
 • fakultativní výlety, které nejsou zahrnuty v programu

Chcete to také zažít?

Přihlaste se pomocí tohoto rezervačního formuláře!


  Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

  Akci bude oficiálně pořádat moje vlastní CK HORY s.r.o. 

   

  Akci zorganizuju v individuálním termínu dle vašeho přání.