Skip to main content
LezeníS dětmi do přírody

Lezení s dětmi v Moravském krasu

Od 20.7.20181 dubna, 2020Bez komentářů

Výprava s dětmi za lezením na skalky je svou organizací téměř rovna balení se na velehorskou expedici. Zejména nesmíte podcenit catering (čili dostatek jablek, kukuřičných křupek, mrkve na žužlání, vody, ovocných tyčinek, ovocných kapsiček, nějaký ten rohlík … a matka stejně skoro trpěla hlady). Druhou položkou, která může zhatit celý plán (čili na skálu si aspoň sáhnout) je nedostatek stimulů pro děti (osvědčují se barevné křídy, sáčky na sbírání kamínků (nebo taky skleněných střepů – což byla teda supervýchovná hra a děti to pod skalami opravdu kvalitně vyčistily), nějakou tu knížku, pár smyček..). No a pak jen tak mimochodem na poslední chvíli hážu do auta i takové podružné věci jako je lano, sedáky, helmy a železo. Ambiciózní plán být v devět hodin pod skalou naštěstí ignorovaly naprosto všechny holky, které dojely své děti taky osvítit a tak v deset mohl začít velkovýpravý výstup našich ratolestí minimálně k prvnímu jištění.
S partou maminek a jejich dětí jsme se tento týden vydaly do Moravského krasu. Přesně jako pro nás je už pár let krásně nachystaná lezecká skalka v Lažánkách. No ale co si budeme nalhávat – sociální sítě a fotky spokojených dětí objímajících lezečky je jedna věc, skutečnost je věc druhá. Na skálu se možná tak chtělo maminkám, ale zrovna ve chvíli, kdy se buď jejich mimčo poblinkalo, probudilo nebo nutně potřebovalo mlíko. Starší děti si rodičovské rady o lezení s lanem a v úvazku sice vyposlechly, ale dál si vesele boulderovaly zleva doprava a zpátky a ten zhruba dvou- až tříletý střed skupiny se nechával maminkama s větším či menším úspěchem přemlouvat, ať to jde aspoň zkusit. Zatímco já přemlouvala Medu, ať svůj úvazek a helmu ostatním dětem půjčí.
Jediný Miki trochu trhal partu, protože šel na skálu dobrovolně a navíc to vyběhl až ke štandu. Endorfin stříkal z uší nejen mě, ale očividně i jemu, povinně jsem musela udělat nejmeně deset fotek a až když byl opravdu ujištěn, že je jeho dosavadní nejlepší fyzický výkon zvěčněn, byl ochoten se nechat spustit. Nicméně jsem holky ráda, že jste všechny dorazily! Jak jsem avizovala i v popisku události, ambice nebyly žádné a udělaly jsme si příjemný piknik. Ještě to v létě jednou zopakujeme, sledujte Facebook!

Napsat komentář