Krkonoše s dětmi (aneb jak bylo)

Lákalo mě napsat jako název příspěvku „Aperol“, ale jednak by to pochopily jen účastnice akce a druhak bych ráda, abych na další plánované výlety nalákala i další maminky a tak nechci nikoho odradit hned v úvodu. V listopadu nicméně vyrážíme ve velmi podobné sestavě, jako byly Krkonoše, do Jeseníků (viz zde) a tam případným zájemcům tento pojem osvětlíme. Ideálně prakticky.

Teď ale k věci. Nemělo to chybu! Víc než deset maminek násobeno počtem jejich dětí (čili někdy až tři na jednu Ditu) má za sebou pohádkový týden v Krkonoších. Předpověď počasí svou spolehlivostí nezklamala, děti svou odolností a výdrží nadchly, a ačkoli zážitky byly někdy velmi silné, samozřejmě si uložíme do hlavy jen ty pozitivní. I na tu štreku autem tam i zpět brzo zapomeneme.

Obeslala jsem asi 50 hotelů po celé ČR, jestli na jaře neubytují skupinku maminek s dětmi. Požadavky mám nekompromisní, pravda: každá maminka vlastní pokoj, herna, dětské hřiště, někde na horách, výlety pro kočárky v blízkém okolí. Zpět se mi ozvaly hotely dva, cena první nabídky (1600 Kč na osobu a noc) ale nemohla konkurovat s nabídkou hotelu Javor. Až na to, že se nedají zatemnit pokoje (a tudíž děti nechodily spát tak brzo, jak by si po celodenním pobytu venku odpočaté, pozitivně naladěné a energiísršící maminky přály) a stravě odpovídající spíše požadavkům chlapské části populace (ve věku 15+) je hotel opravdu krásně „baby-friendly“. Na večerku korespondující s opravdovým západem slunce si tedy zvykněte a směle vyrazte do přírody rozšiřovat svoje hrudní košíčky.

Pár tipů na výlety:

Pohádková stezka kolem Kraví hory:
Luxusně projedete všude s kočárkem, dětem na zklidněnou (a maminkám pro chvíle odpočinku) přečtete tři krkonošské pohádky a „lárům fárum žížalárum“ se před vámi otevře ještě krásný a poněkud netypický výhled na Sněžku.


Pěnkavčí stezka:
Namotivujte děti na 7kilometrovou túru když hned po prvních stech metrech potkají stádo oveček! Nicméně kdo se nesetká tváří v tvář s obsluhou chaty Portášky, tak bude nadšen s polohy, kde chata stojí. Děti odněkud vykouzlí další tunu energie, která se jim cestou sem samozřejmě vypálila, poplení vše co se na dětském hřišti poplenit dá a maminky se pohladí na duši sestupem Pěnkavčí stezkou zpět ke Skalnímu mlýnu.

Farmapark v Svobodné malé Úpě
Tohle byla pecka! Fakt! Chcete už děti ušetřit dalšího několikakilometrového pochodu? Vydejte se do Farmaparku Muchomůrka ze Svobody nad Úpou. Chcete je trochu utahat? Vezměte to z Janských lázní. Každopádně cíl výletu bude zážitek pro děti i dospělé! Zvířátka pobíhající zcela volně (a žeroucí vaše banány, které si neschováte –ale dobře nám tak). Nápadité herní prvky, vynikající cappucino (ale fakt VYNIKAJICI), krásné místo. Máte pocit že už tento zážitek nic přebít nedokáže.


Stezka korunami stromů
Kde utahat děti před odjezdem domů? Myslela jsem, že to bude takový výlet z povinnosti a moc těmto komerčním marketingovým stavbám tahajícím z lidí peníze nefandím (co taky může být na stromě ještě zajímavého za 220 Kč na osobu), ale je to fakt bomba! Pomineme-li fakt, že je celá sjízdná s kočárkem, tak pro děti nabízí spousty zajímavých zpestření, naučné tabule (aby i tříleté dítě pochopilo, že smrková monokultura neznamená pěkný les), herní prvky a nakonec i samotný výhled je opravdu úchvatný! Pak si jen směle dejte bramborovou kaši z prášku v přilehlé restauraci, zatímco junioři plení povedené dětské hřiště a tradá domů.

Příští rok vyrážíme znovu! Mrkněte zde a přidejte se!

Je to pro vás moc pozdě? Letos nabízím ještě tyto akce pro maminky a rodiny s dětmi:

Promítání: Švýcarsko vlakem II

22.1. - 22.1.Knihovna J. Mahena, Brno-Kohoutovice
Začátek v 17:30

Promítání: Barma

23.1. - 23.1.Brno: Řečkovice
Promítání pro Stacionář důchodců, začátek 16.00

Promítání: Barma

11.4. - 11.4.Knihovna Bojkovice
Začátek v 18.00
Úžasnější treking v Nepálu už zažít nejde!

Via ferraty Solné komory

7.6. - 9.6.Rakousko, Solná komora
Víkendové zajištěné cesty v rakouské Solné komoře

Pohádkové Krkonoše

10.6. - 14.6.Krkonoše
Aktivní pobyt nejen pro maminky s malými dětmi.

Dolomity s dětmi

1.7. - 7.7.Itálie
Ověřeno rodiči i dětmi. Nezapomenutelný týden v bílých horách.

Ferraty na Lago di Garda

26.9. - 29.9.Lago di Garda, Itálie
Božský konec léta v nádechem dovolené u moře. Ferraty, dobrá káva a italské víno!

Nepál - trek kolem Manaslu

11.10. - 28.10.Nepál
Nejkrásnější z treků v nepálském Himaláji v malé skupině stejně naladěných lidí.

Barma pestře a aktivně

15.11. - 2.12.Barma
To nejlepší z Barmy včetně výstupu na nejvyšší dosažitelný vrchol.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.