Skip to main content

Dobré zboží se chválí samo, a já přidávám ještě několik pochval navrch. Tahle knížka už je vytištěná v podstatě rok. Odhaduju, že 50 % mých čtenářů (s dětmi ve věku 0-10 let) ji má jistě v knihovničce a ta druhá si ji zaručeně objedná. Za cenu jedné rodinné návštěvy rakouské cukrárny získáte desítky tipů na výlety pro rodiny s malými dětmi. Přehledně sepsány podle jednotlivých alpských oblastí, s mnoha fotkami (aby děti mohly nadšeně aspoň před výletem ječet „tady chcííí), s osobními tipy těch, kteří výlety vyzkoušeli (co příště udělat jinak, kde se zdržet, najíst apod).

V knize najdete:

  • túry vhodné pro kočárky (včetně tipů kde kočárek fakt neprojede, kde to s zatnutými zuby dáte, kde ho nechat a jít se někam mrknout chvíli bez něj)
  • túry vhodné pro již chodící děti (v délce akčního radiusu malých dětí)
  • tipy na výlety, které budou děti bavit víc než dospělé (a to fakt chcete – aby děti byly z výletu nadšené a chtěly se vracet)
  • rady, kam si zalézt při nepřízni počasí, kam se jet vykoupat, kde to stojí za celý den a kde naopak nemá smysl strávit více než pár hodin
  • informace o tom, jak vůbec dovolenou plánovat (doprava, ubytování, přejezd s dětmi autem ale taky tipy na dovolenou vlakem)
  • stručný přehled slevových karet a výhodných „dovolenkovských balíčků“
  • tipy na zimní lyžování s dětmi, tipy na dovolenou i mimo rakouské Alpy
  • a další užitečné informace…. a pak stovky fotografií, u kterých si říkáte „tohle chci taky“

Kniha je v podstatě kolektivním dílem, které si tak trochu napsaly „matky sobě“. Všechny výlety jsou osobně odzkoušeny „na vlastní nervy, kůži a kočárky“, a dokud máte malé děti (odhadem tak do cca 8-9 let, sama mám 4 + 5),  tak máte s jednou knihou na pár let s inspirací na letní dovolenou vystaráno. Je to určitě i skvělý tip na dárek maminkám, snachám nebo manželkám k narozeninám nebo Vánocům, co? Jen ještě jedno malé varování: až ji jednou budete mít doma, budete chtít jezdit do Alp mnohem častěji než dosud. Tomu dětskému škemrání není zas tak těžké odolat.

Napsat komentář