Skip to main content

Tenhle projekt místní turistické centrály v Saalbachu mě nadchnul už svým názvem. Ve výsledku to byla výzva zejména pro nás, rodiče. Jak vůbec celý projekt absolvovat? Byli jsme zde týden, z 5 navržených tras je pro zlatou medaili potřeba ujít 4, ale ukázalo se, že v celém údolí jsou ještě mnohem lákavější cíle, než sbírat výlety z této brožurky. Ale postupně:

Pokud se ocitnete s malými dětmi (odhadem ve věku do cca 7 let) v údolí Saalbach – Hinterglemm, určitě se vám brzo do ruky dostane letáček s promyšleně lákavým názvem „Kid’s hiking challenge“. Úkolem vašich dětí je projít minimálně 2 z pěti navržených tras. Za odměnu pak můžou dostat v informačním centru v Saalbachu medaili. Opravdovou. Teda dřevěnou, ale velmi vkusnou.

  • bronzová je za 2 trasy
  • stříbrná za 3 trasy
  • zlatá za 4 trasy.

Parádní je, že v Infocentru, kde ji obdržíte, je to pro děti téměř ceremonie. Gratulace, fotografie… jako styl to mělo. Parádní, co? Mají na to i speciální fotokoutek…

Můžete projít samozřejmě všech 5 tras. Ani nemusíte sbírat „checkpointy“. Ale já jsem prostě takový trochu (trochu hodně) soutěživý typ, děti to mají trochu po mně no.. Sbírání jednotlivých tras lze krásně stihnout  za 3-4 dny, jedna trasa je zpoplatněná, čili proto chápu tu podmínku 4 z 5 tras. To, že jste je opravdu prošli, poznáte snadno. Na každé z nich jsou 3 checkpointy s kleštičkami, kterými si hrací kartu procvaknete. Celkem 15 různých symbolů.

Trasy nejsou náročné a jejich maximální délka je 5 kilometrů. Většinou ale i méně, často je lze absolvovat i s kočárkem. Krom jedné, kam je potřeba se vyvézt lanovkou (na Schattberg), jsou všechny ostatní v údolí (což se nakonec ukázalo pro nás jako kámen úrazu, protože jsme za výlety jezdili hlavně lanovkami, které jsme měli v rámci ubytováni zdarma).

Další nevýhodou bylo ne úplně jasné značení tras, několikrát jsme pátrali, kde stezka začíná, kde končí a několik checkpointů ani nenašli. I tak jsme ale zlatou medaili získali a dalších pár nocí s ní děti spinkaly na krku.

Jednotlivé trasy jsem vám rovnou naklikala na mém profilu Outdoor-active, pro lepší přehlednost. Včetně popisků, kde zaparkovat, kudy je lepší trasu projít apod. Osobně jsme nešli jen motorickou stezku, která se táhne v délce cca 4 km ze Saalbachu do Jausernu (v plánu bylo se zpátky k autu svézt autobusem). Když projíždíte údolím, tak ji snadno ze silnice vidíte, bez problémů sjízdná s kočárkem.. jen nám na ni nějak nezbyl prostor. Raději jsme lanovkami jezdili na kopce.

Na závěr mrkněte na oficiální zpracované video z celého projektu:

Napsat komentář