Skip to main content
Via ferraty

Ferraty Lužických hor a Děčína

Tento týden je hrozně „in“ jet na vlně nostalgie z konce léta. Nechci zůstat pozadu a proto pár fotek z posledních ferratových akcí na severu Čech / jihovýchodě Německa. Teda asi takto: sezóna zajištěných cest ještě určitě nekončí (jen já už budu cestovat do konce roku jen na jih a na východ), na Pastýřskou stěnu si můžete vyrazit určitě i během září a října. To spíše i doporučuji, protože nebudete umírat ve stěně za nesnesitelných veder, ale užijete si konečně příjemné lezení, kdy vám  nebude šlapat jeden ferratista zeshora na helmu, druhý z pravé strany na ruku a třetí používat vaši nohu místo chytu. Nemluvě o frontě na úvodní žebříky nebo Karlův most.
Nicméně mně se během dvou dní prostřídaly dvě příjemně malé skupinky – první v Lužických horách (zajištěné cesty Jeptiška a Alpingrad, foto až úúúplně dole), druhý tahle sympatická holčičí dvojice na Pastýřské stěně v Děčíně.  A ještě sem píšu zcela otevřenou hlubokou pochvalu Danielce (jako její mamce taky, o tom žádná, ale u těch dospělých se tak nějak předpokládá že když se přihlásili dobrovolně na ferratový kurz, že je to bude přinejmenším bavit, nebo jako bonus že jim to fakt půjde). Dany ještě chodí na základku, nicméně po stěně lezla jako veverka bez nejmenších zábran. Klobouk dolů! Taky je tady na fotografickém piedestalu 🙂 kdo chce vidět i sympatické chlapy, musíte srolovat úplně dolů, kde je i pár snímků z ferratového kurzu v Lužických horách (stejný víkend). 

Tuhle vrcholovku byste v Děčíně hledali marně, už jsme na Jeptišce v Kurort Jonsdorf! Počasí drží, písek drží, naše ruce drží.. ocelové lano zuby nehty.  Už mi  pomalu začíná docházet inspirace, odkud pořídit nějaké neokoukané záběry.  Jako jeli byste z Brna na jednodenní ferratový kurz do Lužických hor? Já teda asi ne.. ale znám jiné kteří ano…. 

 

Napsat komentář