Skip to main content

Dnes se podělím o akci, u které byste si mohli říct „taková blbost“. Dál asi ať čtou jen rodiče malých dětí.  Bude to totiž o jednom mikro dobrodružství, kterých podnikám hodně, ale většinou se o ně ani veřejně nedělím. A děti právě z takových blbostí potom žijou hodně dlouho.  A přitom opravdu není náročná na čas, energii, rodinnou koordinaci atd. Jde o to opravdu „jen chtít“, nehledat důvody proč to nejde a naopak si říct proč to jde. Pokud inspiruju byť jen jednu z vás, bude to super!

Odpoledne po kroužku jsem naložila děti do auta, vypadli jsme z města a zakotvili v Moravském krasu. Postavili jsme si stan v bývalém lomu Velká dohoda, jen špekáčky se nekonaly, místo toho měly děti večeři až do spacáku.  A černou hodinku doplněnou hlučnými kapkami deště. Studená strava jak vyšitá. A zuby vyčištěny nasucho. Nevypadl do rána ani jeden. Pršelo celou noc.. ráno nás probudilo slunce v hodinu, kdy si říkáte jestli se vám to fakt ještě nezdá. Bohužel nezdálo a v šest už byl v podstatě stan i spacáky sbaleny.

Pochutnali jsme si na snídani, o které by se dalo říct cokoli krom adjektiva „výživná“.  O co méně zeleniny, o to více nadšení z pečených toastů (znáte tuhle vychytávku? My se do ní zamilovali .. na blogu asi brzo přistane příspěvek i o tom, na čem a co v přírodě vařím). A vyrazili na nedaleké skalky, kde si děti stihly vylézt ještě několik lezeckých cest. Na pozdní oběd už jsme byli doma. Děti mají aktuálně 4 a 5 let. Stan, spacák, hvězdy.. vše znají od malička. Ale proč čekat na nějakou delší rodinnou dovolenou, když si takhle mikrodobrodružství můžeme dopřávat kdykoli. A taky jsem zjistila, že teď prý nějaké to „slowtravel“ a „mikrotravel“ prý děsně frčí..

Připoj se k diskuzi 4 komentářů

 • Soňa napsal:

  Ahoj, mohla by si mi poradit, jaké úvazky používáš pro děti?
  Děkuju Soňa

  • Děvče z hor napsal:

   Ahoj,
   používám všechny od Petzlu, konkrétně celotělový je Petzl Ouistiti (http://www.vertical.cz/cs/katalog/ouistiti_12-261/), dětský pak Macchu (http://www.vertical.cz/cs/katalog/macchu_12-1622/). S oběma maximální spokojenost, používám už pár let (a vyzkoušela jsem předtím i jiné značky, u téhle jsem jednoduše zakotvila).
   Maruška

  • Monika Horecka napsal:

   Už vás sleduji delší dobu a dneškem jste mě nadchla nadobro 🙂 Máme dost podobně sny a životní styl-vy teda ale milion vice zkušeností. My jsme se vším úplně na začátku. Ať už s horami, lezením či tímto tipem výletu a zážitků. Máme děti 2 a 4 roky a začínáme pomalu timto směrem jít. Díky za příspěvek a odvahu tento tip výletu zkusit s dětmi už teď 🙂

   • Děvče z hor napsal:

    Jéžiš to je tak skvělý! Je to pro mě naprosto skvělá zpětná vazba, že tohle psaní po nocích, když děti usnou, má smysl a i když bych tím inspirovala jen pár lidí, tak to stojí za to! Protože ono na tom opravdu nic není! Já si i původně říkala, jestli se o takové pro nás v podstatě samozřejmosti mám zmiňovat, ale jsem nadšená že to má takový ohlas! Díky moc za komentář! Fakt si toho vážím!

Napsat komentář