Skip to main content

… aneb česká holka v italských hadrech 🙂

Outdoorových značek je na trhu fakt hodně. Máte nějakou oblíbenou? Já osobně mám slabost pro tak 4 z nich (Ortovox pro kvalitní merino věci, DirectAlpine pro jejich český patriotismus, kalhoty a servis, Pranu pro vzory a střihy na nošení do města …a Crazy pro ty šílené kombinace, kterých se fakt nebojí!!). Crazy je italská značka, chodím ji pravidelně okukovat vždy v září do jejich obchodu v Arcu, u jezera Garda.

A když mi napsali rovnou z Itálie, jestli nechci poslat balíček s bundou, tetelila jsem se radostí jako bláznivá alpaka. Chtěla jsem napsat Ježíškovi, Vánoce přišly už v létě! K bundě mám i kalhoty stejné značky.  A po dvou měsících nošení můžu říct, že si ve mně získala Valeria Colturi opravdu věrnou zákaznici. A podle reakcí okolí asi nebudu jediná. U nás není značka Crazy ještě tak známá, v podstatě přišla na český trh před rokem. Do ČR ji vloni na podzim začal dealovat řetězec RockPoint. Přitom je nepřehlédnutelná. Na horách obzvlášť.

Značka s příběhem

Valeria Colturi je mi sympatická už jen svým krédem „a girl born in the mountains with a dream„. Takové italské „děvče z hor“ 🙂 .. no já se na horách nenarodila, ale zato aspoň na Žlutém kopci bydlím. Valerie byla italská reprezentantka v běhu na lyžích a svou značku Crazy si vytvořila už v roce 1989. Oblečení se šije v Evropě, primárně je určené pro skialpinismus, treking, dálkové horské běhy.

Co se mi na bundě líbí:

  • design (co si budeme vykládat, vytáhnu bundu plnou květin a je to nepřehlédnutelné), konkrétně můj model koupíte asi bohužel aktuálně pouze zde
  • propracovanost (prodloužené rukávy na bundě, které používám jako rukavice, naprosto miluju)
  • váha (je to opravdu hodně, hodně lehké oblečení, bavíme se o gramech a strčí váhově do kapsy všechny mé dvě merino mikiny)
  • šije se v Evropě (Valerie je italská patriotka)
  • zatím jsem nikoho jiného ve stejném oblečení nepotkala (zatímco v Ortovoxu pobíhají všichni.. ale ty taky chápu!!)
  • je to „holčičí“ oblečení (no má teda i pánskou kolekci, ale to nebyla vůbec energie zkoumat, proč taky?)

K bundě mám i kalhoty, velmi lehounké (na letní turistiku), konkrétně model Alpinstar Light. Má je v nabídce např. Namche: Jsou to teprve druhé kalhoty do hor, které mi sedí a zároveň mají v pase gumu. Zatímco Ocúny mají vysoký, natahovací náplet, tak tyto mají pružný celý zadní díl. Vpředu zapínání na knoflík, i tak nikde netlačí a můžu se k obědu slušně nadlábnout, pořád je zapnu :)… letos to byl můj nejnošenější kousek oblečení!!

Tak schválně… jak to máte vy? Jste spíše konzervativní nebo jako já „na ty barvy“? A co tenhle design? Líbí?

Napsat komentář