Skip to main content
S dětmi do přírody

Barcelona

Od 27.11.201515 prosince, 2018Bez komentářů

Dvakrát ročně se scházejí zástupci všech členských organizací UIMLA, tedy desítky horských průvodců s mezinárodní licencí, kteří zastupují zájmy své země a svých členů. Debatuje se o věcech velmi rozmanitých a diskuze v několika jazycích bývají často velmi vášnivé. Podzimní valná hromada UIMLA se konala v podhůří Pyrenejí, konkrétně v maloměstě zvaném Berga, cca hodinku a půl jízdy z Barcelony. Abychom si naši pracovní cestu trochu zpříjemnili a zlevnili na minimum, zkusili jsme let s Ryanair Bratislava – Barcelona, který létá téměř za hubičku vždy v pondělí a dny mimo ty jednací strávili na vlastní náklady odpočinkovou prohlídkou Barcelony. Od té doby, co kvalitu navštívených míst hodnotíme podle četnosti a vybavenosti dětských hřišť, jsme značně zvolnili poznávací tempo a s úžasem musím přiznat, že nám to často velmi vyhovuje.

Už samotný přelet  nad Alpami byl naprosto epesní – Dachstein snad pozná každý, no ne?

IMG_0488

Nutno přiznat, že v Barceloně se od té doby, co jsem tam byla naposledy, toho příliš nezměnilo. Sagrada Familia se stále staví, La Rambla je stále rušná a pestrost nabídky v hlavní městské tržnici stále silně dráždí chuťové pohárky.

IMGP2615

IMGP2596

IMGP2526

IMGP2532

Jediné, co mě trochu zarazilo, je zavedení vstupného (ještě časově omezeného) do parku Guell. Tak jsme si to pěkně zdarma obešli horem a viděli téměř to stejné. A navíc nám zbylo na lepší oběd.

IMGP2609

IMGP2613

spanelsko_zari08_96

Nebo místo oběda lze taky utratit ušetřené foflíky za vstupné do barcelonského akvária.

IMGP2574

Co se týče programu valné hromady, tak Španělé se tentokrát pochlapili a organizace klapla na výbornou. Možná jen by to chtělo, když už se rozdávají slušivá funkční trička, zařídit i nějakého fotografa s kvalitnějším přístrojem než je mobilní telefon. Ono oficiální snímek s maximálním rozlišením 680 pixelů je taková smutná fotodokumentace do archivu organizace, když se tam ani sami nepoznáte.

2

Napsat komentář