Původně to byla akce na zakázku, pro konkrétní skupinku. Skupinka svůj zájem odvolala, ale mě se nechce tento přechod rušit, protože je to nádherný vysokohorský trek! Kochačka vysokohorskými štíty, výhledy na ledovce atd.. však to znáte 🙂 Jedu na 100%! Přecházíme od chaty k chatě, jednou spíme i na legendární Berliner Hütte! Začínáme u přehradního jezera Schlegesspeicher a končíme v údolí, odkud se svezeme zpět do Mayerhofenu.
Co se vám bude líbit? No tak jasně že hlavně ty hory. Klid. Duševní pohoda, pročistěná hlava. Taky výstupy, dechberoucí výhledy. Pohoda na chatách, dýchajících nepopsatelnou atmosférou.

17. – 21. 8. 2022

Akce je vhodná: pro kohokoli, kdo by se rád vydal do hor. Počítám s tím, že denní převýšení cca 800 metrů vám nedělá větší těžkosti (teda bude to jeden den i 1200), zvládnete na zádech nést batoh a v něm vodu, svačinu a pár kousků oblečení.  A máte rádi dobrou společnost, krásné výhledy nebo piknik u horského jezera. Denní etapy zaberou 5-8 hodin chůze.
Začínáme první den cca v poledne. Podle rozložení skupiny vyřešíme dopravu na místo a případné parkování aut, abychom se k nim po pěti dnech pohodlně vrátili. Každopádně počítám s využitím místní dopravy – pro začátek treku i pro konec treku. Každý den se přesuneme pak pěšky z jedné horské chaty na další (a to za každého počasí), etapy nelze zkrátit, ale kdo bude mít pocit, že má dost energie, tak si může celodenní program ještě prodloužit. Postupně budeme spát na Furschaglhausu (2 300m), BerlinerHütte (2042 m), Greizerhütte (2 227m), a Kassellerhütte (2 178 m).
Nejdelší denní etapa měří do 10 km, nejvyšší výstup, který uděláme, je třetí den – to bude do kopce 1200 výškových. Ale žádný stres – máme na to celý den!
Putujeme v menší skupince účastníků (nebo možná jen účastnic – zatím jedou samé holky), žádná masová akce! Program akce ráda doplním svým know-how o bezpečném pohybu v horách, teorii orientace a navigace, historkami z mé bohaté zájezdové praxe. Prostě chci, ať je to pro vás zasloužená dovolená, kdy vše řeším já a vy odpočíváte. Aktivně 🙂
Tento přechod je jednou z mála neferratových akcí v mé nabídce. Pokud si nejste jisti, jestli jej zvládnete, kontaktujte přes formulář či telefonicky.Probereme to a poradím. Podobné typy akcí můžu připravit i na míru, buď jako itinerář nebo jako kompletní akci na klíč.

Cena:

5 800 Kč / osoba / akce

zahrnuje

1

Horský průvodce s licencí UIMLA I Instruktor Hochtouren

služby certifikovaného horského průvodce s mezinárodní licencí (mně 🙂 a zároveň rakouského Hochtouren Instruktora /ky (opět mně)
2

Podporu

psychickou a morální podporu, když vám při výstupu do sedel budou nohy vypovídat službu
3

Vzpomínky

fotodokumentaci z akce

V ceně není zahrnuto:

1

Noclehy na chatách

přenocování včetně polopenze (vřele doporučuji) vychází na cca 270 eur, pokud jste členy Alpenvereinu, bude cena nižší
2

Doprava

na akci se dopravujete po vlastní ose, ráda ale domluvím spolujízdu, ať jsme šetrní k přírodě

Chcete se přidat?

Přihlaste se pomocí tohoto rezervačního formuláře!


    Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

    Akci pořádám já osobně. Použité fotografie: Zillertaltourism. Děkuji.

    Akce tohoto typu lze zorganizovat v libovolném termínu i na přání.