Tohle je akce, u které se těžko šetří slovem "legendární". Protože to prostě opravdu je legendární přechod po legendárních zajištěných cestách. Ne nadarmo se masivu Brenty říká "královna Dolomit" (i když my samozřejmě víme, že se k nim už horopisně neřadí). Na Brentu jezdím od roku 2007 - a i v mé bohaté ferratové historii je opravdu tento přechod jednou z absolutně top akcí, kterou jsem kdy absolvovala. Velmi ráda ukážu krásy těchto skalních věží i vám.

17. – 21.7.2024

Akce je vhodná: pro naprosté začátečníky, kteří nemají s pohybem po zajištěných cestách žádné zkušenosti i pro ty, kteří už si někdy ocelové lano osahali. To je něco, co? Zajištěné cesty, které půjdeme, nejsou náročné. Ale: měli byste ale mít aspoň něco v horách nachozeno. Budeme se pohybovat v průměrné nadmořské výšce kolem 3 000 metrů nad mořem, je to přechod, takže si vše od chaty k chatě poneseme a cestou ještě navíc polezeme denně po ferratách.
Začínáme ve středu, kdy se potkáme v Madonně di Campliglio a vyvezeme se lanovkou k první horské chatě. Lze tedy přejet přes noc z ČR nebo dojet už o den dříve a přespat na místě. Domluvíme se dle dojezdových a časových možností jednotlivých účastníků. Další dny postupně přejdeme centrální část masivu – to nejhezčí, co nám Brenta může nabídnout. Zajištěná cesta Via delle Bocchette (se svými jednotlivými úseky Bocchette Alte a Bocchette Centrale) se táhne severojižním směrem po přírodně utvářených policích. Jedna se napojuje na druhou, po ferratě půjdeme v podstatě každý den od rána do odpoledne. Obejdeme tak v několika dnech celý masiv, poslední den se západní stranou vrátíme do výchozího bodu. V neděli nás čeká jen lehký výstup k lanovce, sjezd do údolí a návrat do ČR.
Přespíme 4 noci na 3 různých horských chatách (Rifugio Tuckett, Alimonta a Brentei – poslední den obejdeme masiv ze západní strany a vrátíme se zpátky na Tuckett). Využijeme tak místní  vyhlášené italské polopenze, ať netaháte těžký batoh. Naopak – jdeme lehce a úderně, tedy s minimem vybavení.
  • 4 noci na horských chatách
  • jednoduché zajištěné cesty (max. úseky obtížnosti C)
  • fantastická expozice (neklesneme pod 2 200 mnm)
  • výjezd a sjezd z hor si usnadníme lanovkou

Je to zkrátka slovy nepopsatelný přechod. Jestli jste ferratoví nadšenci, tak je jednoduše vaši morální povinností jej minimálně jednou za život přejít.

Cena:

7 600 Kč / osoba / akce

zahrnuje

1

Vybavení

zapůjčení kompletního vybavení na zajištěné cesty
2

Instruktorku

služby instruktora zajištěných cest a mezinárodního horského průvodce s licencí UIMLA
3

Podporu

psychickou a morální podporu, když budete viset na drátě vysoko nad zemí a říkat si, do čeho jste se to pustili
4

Vzpomínky

fotodokumentaci z akce

Chcete to také zažít?

Přihlaste se pomocí tohoto rezervačního formuláře!


    Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

    Akci zorganizuji i v individuálním termínu dle vašeho přání, jak bude v mých časových možnostech.