Skip to main content
Střípky z cest

Matterhorn glacier trail a výstup na Breithorn

Od 26.8.201819 prosince, 2018Bez komentářů

Mentální kapacita na vymýšlení nápaditých nadpisů je u mě v koncem léta v záporných hodnotách a tak rovnou varuji – nebude to vtipné, ani poučné, ani zábavné. Pozitivum je, že ani dlouhé. Prostě jsem si dopřála týden ve Wallisu – vyšli jsme pěšky z Zermattu, prošli si Matterhorn glacier trail, přespali na Gandeghütte a vylezli na dva západní vrcholy Breithornu. Nafotila jsem asi 1200 fotek, které jsem doma protřídila na šestinu původní hodnoty. Jasně že nejvíc záběrů schytal Matterhorn, ale kdo by odolal, že?  Jelikož jsem koncem července poměrně kvalitně mrznula týden ve výšce kolem 3 000 na Oberwalderhütte v rakouských Vysokých Taurách, neponechala jsem nic náhodě a do batohu přibalila rovnou patery rukavice, péřovku a vlněnou čepici. Skutečnost, že budeme stát na čtyřtisícovém vrcholu v tričku s krátkým rukávem a ještě nám bude horko, předčila i moje nejbujnější fantazie. Protože jsem ale jinak vyznavač minimalismu (v horách hraničícího s extermismem), nebylo těch úvodních 1600 výškových metrů stoupání zas tak strašných. 

Po nečekaně trpké zkušenosti s chatařem, které jsme týden zažívali v Rakousku, byli správci Gandegghütte pro mě osobně takovým sesláním z nebes. Zvláště v okamžiku, kdy holky zjistily, že si na parkovišti v Täschi nechaly svoje sedáky. Příjemný aklimatizační okruh Matterhorn glacier trail  už sice nevede po ledovci, ale jako naučná stezka má rozhodně svoje kouzlo. Čím to asi tak bude, že?

No a je to tu! Takové to ráno, kdy se fakt vyplatí si přivstat! Prostě pecka! Dole v Zermattu se tísníte pro takovéhle záběry na mostku s desítkami Japonců a tady jste sami. A to jako opravdu sami! Nikde ani noha (snídaně se podává až za půl hodiny) a tak si sami sobě stojíte modelem na selfíčko, protože vás s tímhle krásným východem slunce nemá ani kdo vyfotit. 

A na tenhle kopec za chvíli vyrazíme Dalo se předpokládat, že asi nepůjdeme na vrchol sami, ale počet lidí, srovnatelný s množstvím maminek v Lidlu při pondělní letákové akci na dětské kombinézy, předčil trochu i moje očekávání.  Stejně jako skutečnost, že bylo opravdu horko. Mně bylo horko. Chápete to? Někdo tam nahoře asi místo klimatizace zapnul pro Alpy vytápění.  Prošli jsme si ze západního vrcholu ještě na centrální po luxusním hřebínku

Výstup jsme oslavili na Gandegghütte rozloženi na opalovacích lehátkách s výborným bílým vínem. A taky báječnými 10 hodinami spánku.

Napsat komentář