fbpx Skip to main content

… aneb česká holka v italských hadrech 🙂

Outdoorových značek je na trhu fakt hodně. Máte nějakou oblíbenou? Já osobně mám slabost pro tak 4 z nich …a Crazy Idea chodím pravidelně okukovat vždy v září do jejich obchodu v Arcu, u jezera Garda.

A tak když mi napsali rovnou z Itálie, jestli nechci poslat balíček s bundou, tetelila jsem se radostí jako bláznivá alpaka. Chtěla jsem napsat Ježíškovi, Vánoce přišly už v létě! K bundě mám i kalhoty stejné značky.  A po měsíci nošení můžu říct, že si ve mně získala Valeria Colturi opravdu věrnou zákaznici. A podle reakcí okolí asi nebudu jediná. U nás není značka Crazy Idea ještě tak známá, v podstatě přišla na český trh před rokem. Přitom je nepřehlédnutelná.

Značka s příběhem

Valeria Colturi je mi sympatická už jen svým krédem “a girl born in the mountains with a dream“. Takové italské “děvče z hor” 🙂 .. no já se na horách nenarodila, ale zato aspoň na Žlutém kopci bydlím. Valerie byla italská reprezentantka v běhu na lyžích a svou značku Crazy Idea si vytvořila už v roce 1989. Oblečení se šije v Evropě, primárně je určené pro skialpinismus, treking, dálkové horské běhy.

Co se mi na něm hlavně líbí:

  • design (co si budeme vykládat, vytáhnu bundu plnou květin a je to nepřehlédnutelné)
  • propracovanost (prodloužené rukávy na bundě, které používám jako rukavice, naprosto miluju)
  • váha (je to opravdu hodně, hodně lehké oblečení)
  • šije se v Evropě
  • zatím jsem nikoho jiného ve stejném oblečení nepotkala (zatímco v Ortovoxu pobíhají všichni.. ale ty taky chápu!!)
  • je to “holčičí” oblečení (no má teda i pánskou kolekci, ale to nebyla vůbec energie zkoumat, proč taky?)

 

Napsat komentář