Skip to main content
NezařazenéAktuálně

Aktuálně: Weichtalhaus

Podle toho, kde jste spávali s 40 klienty, když jste jeli na víkend do Raxalpe, se pozná, jak dlouho už průvodcujete. Nepříliš hrdě přiznávám, že jsme kdysi Karosu zaparkovali v Kaiserbrunn a začali večer  jako ve hře Tetris zaplňovat dalšími stany již tak přeplněné stanové městečko. Časem se naštěstí od těchto praktik u komerčních akcí upustilo a dlouhé roky se stala hlavním útočištěm českých cestovních kanceláří chata Weichtalhaus. Nejeden víkend jsme se tam potkávali kolegové různých CK u jednoho stolu. Honza. Pavel. Michal. a tak dále.

weichtalhaus

Weichtalhaus byl kvůli rekonstrukci nějakou dobu uzavřen, aby byl právě teď opět uveden do provozu! Ano, na fotce je nová chata na původním místě. Takže Češi – hurá zpět do Höllentalu! Oficiální akce spojená s otevřením chaty se uskuteční 27. září, v 14.00. Krom toho, že chata má opravdu zcela nový facelift, potěší organizátory ferratových škol a kurzů také 5 nových krátkých zajištěných cest hned za chatou (obtížnost B-C až E-F). Krom toho bude nově Weichtalhaus otevřený i v zimě, takže zimní Raxalpe budou opět o něco dostupnější a navíc je chata zajímavou zimní spojnicí mezi Raxalpe a Schneebergem.

 

Připoj se k diskuzi Jeden komentář

  • Lukáš Š napsal:

    Chata je otevřena už víc než měsíc, byli jsem tam druhý den po otevření i když to byl ještě provizorní režim. Můžeme doporučit. A co se týká lezení vedle chaty, paráda. Spousta možností, sám jsem ji lezl dva dny po sobě různými směry v různých obtížnostech

Napsat komentář