V Africe se k nebi vypíná jedno naprosto výjimečné pohoří a tím je Rwenzori v Ugandě. Nachází se v něm i třetí nejvyšší hora Afriky – Mt. Margharita. Pohoří Rwenzori je výjimečné tím, že oproti Kilimanžáru, Mt. Kenya a podobným horám v širém okolí to není sopečný masív – jedna mohutná hora, ale pásemné pohoří, podobné Alpám, ovšem v tropických podmínkách.

Rwenzori si také vysloužilo přezdívku „kolébka mraků“, protože tvoří předěl mezi savanovou východní Afrikou a pralesní střední Afrikou. Neustále jsou proto zahaleny v mracích. Jejich strmý reliéf je porostlý pralesy a ve vyšších polohách bizarními starčeky a lobeliemi. Nad 5 000 metrů jsou ledovce, ledovcová jezera, rozeklané skály… Kromě toho se v hluboce zařízlých ledovcových údolích vytvořily neuvěřitelně zajímavé močály, kde je třeba skákat z ostrůvku na ostrůvek, či brodit se v bahně. Proto jsou kromě lana, cepínu a maček potřebné i pořádné holínky.

Obyvatelé Ugandy jsou nesmírně přátelští a tak další obrázky z Ugandy jsou spojené s návštěvami pestrobarevných tržišť, bohoslužeb v kostele, kde se bubnuje, tančí a zpívá a prostých chýší zemědělského venkova….