PŘIPRAVUJU: trek po ostrově, který nepotřebuje žádné oslavné ódy a komentáře. Všichni tušíte, že patří mezi outdoorové ráje. Hory, vodopády, lesy. A na závěr výstup na nejvyšší vrchol Indického oceánu, to tady nemůže chybět. Tahle akce má přesně daný termín a nenajdete ji v mé "veřejné" nabídce na webu. Odkaz je jen "pro zvané". Pro všechny, kteří by si chtěli před Vánoci protáhnout tělo a nevešli se do skupinky na podzim 2023. Spaní bude na chatách (žádný stan), kde se dá i stravovat. Naplánovala jsem okruh přes střední část Reúnionu v cirku Mafate a nebude chybět exkurze do vanilkárny nebo obchod s místním rumem. Přidáte se?

Termín: 10. – 24. 11. 2024

1. – 3.den den:

Odlet z Prahy nebo Vídně na Reunion. Po příletu na ostrov se rozkoukáme a vyrazíme rovnou do hor, ať máme tu náročnější část akce do nejdřív za sebou 🙂

3. – 10. den:

Po chatách přejdeme okruh kolem centrální části ostrova. Čekají nás denní etapy o délce 8 – 12 km, s převýšením max 1000 výškových metrů. Celkově nachodíme 63 km (samozřejmě to berte s rezervou). Na konci treku si vyšlápneme i na nejvyšší horu ostrova, Piton des Neiges (3 069 m). Poslední den se vrátíme do výchozího bodu akce. Na chatách se vaří, nepůjdeme tedy rozhodně natěžko, stačí vám menší batoh na denní svačiny, oblečení a pití. V průběhu treku ale moc nebude možnost si i zásoby jídla dokoupi (menší svačinky s sebou).

11. – 12. den:

Sjedeme na jih ostrova, k moři a dopřejeme znavenému tělu trochu relaxu u Indického oceánu. Abychom ty dny jen nelenošili, tak tuto odpočinkovější část akce doplníme o zajímavosti Reunionu: ještě si vyšlápneme ke kráteru činné sopky.

13. – 14. den:

Návrat do hlavního města ostrova, dokoupíme poslední suvenýrky, dáme si na závěr něco dobrého a odletíme zpátky do Evropy.

Cena:

39 000 Kč

zahrnuje

 • kompletní ubytování (města, vesnice v hotelích i 8x horské chaty)
 • veškerou dopravu po Reunionu (místní autobusy, pronajatá doprava)
 • služby horského mezinárodního průvodce UIMLA (s francouzským permitem pro provádění po ostrově)

Cena nezahrnuje

 • mezinárodní letenku do Saint- Denis (orientační cena cca 33 000 Kč)
 • stravování po celou dobu akce
 • fakultativní vstupy do muzeí, památek, na přírodní zajímavosti

Chcete to také zažít?

Přihlaste se pomocí tohoto rezervačního formuláře!


  Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

  Akci bude oficiálně pořádat moje vlastní CK HORY s.r.o. 

   

  Akci zorganizuju v individuálním termínu dle vašeho přání.