PŘIPRAVUJU: Výprava na "konec světa" - zažijte to nejlepší z jihoamerické Patagonie a Ohňové země. Společně se vypravíme obdivovat žulové věže Cerro Torre a Fitz Roy v NP Los Glaciares, dále absolvujeme čtyřdenní trek v NP Torres del Paine. Nezapomeneme si prohlédnout ledovec Perito Moreno, ze kterého odpadávají kusy ledu. Naši cestu ukončíme na té nejjižnější části amerického kontinentu, v městečku Ushuaia a NP Tierra del Fuego. Mimo jiné uvidíme kolonie tučňáků, kondory a lamy. Nezapomene také ochutnat vyhlášené steaky, pečené jehněčí, kraby a červené víno.

Termín: leden 2026

1. den:

Odlet z Prahy nebo Vídně do hlavního města Argentiny – Buenos Aires.

2. den:

Buenos Aires – přílet, prohlídka nejvýznamnějších míst – např. hřbitov Cementario de la Recoleta nebo čtvrtě San Telmo a La Boca). Noc strávíme v hostelu u nejznámějšího symbolu metropole – Obelisco.

3. den:

Vnitrostátní přelet do El Calafate a úvodní výlet do jižní části NP Los Glaciares k unikátnímu přírodnímu zázraku – ledovci Perito Moreno u jezera Lago Argentino. Následně se přesuneme autobusem do vesničky El Chaltén a ubytujeme se v hostelu. Večerní prohlídka vesnice a večeře v některé z místních restaurací.

4.- 5. den:

Dvě celodení túry v okolí Chalténu. Dle naší nálady, fyzických schopností a stavu počasí. V ideálním případě vyrazíme k jezeru Laguna Torre a budeme se snažit přiblížit na dohled dominantně Cerro Torre. A nenecháme si ujít i lehce náročnější výšlap k Laguna de los Tres. Nocleh vždy v hostelu.

6. den:

Rezervní den pro případ jiného než výše uvedeného harmonogramu. Můžeme podniknout třetí túru v okolí Chaltén, v případně pozdního příletu do El Calafate naopak tento den věnujeme výletu k ledovci Perito Moreno.

7. den:

Autobusový přesun do chilské jižní Patagonie – do Puerto Natales u zálivu „Poslední naděje“. Nocleh v hostelu.

8. až 11. den:

Čtyřdenní „W-trek“ v národním parku Torres del Paine kolem „Tří věží“, které se právem staly symbolem Patagonie. Navštívíme vyhlídku Torres del Paine. Na závěr treku (cca 70 km) se vrátíme opět do městečka Puerto Natales.

12. den:

Přejezd přes větrnou pampu do nejjižnějšího města Chile – Punta Arenas. Prohlídka města, případně kratší nepovinný výlet k tučňákům Magellanových na ostrově Isla Magdalena.

13.  – 15. den:

Přesun do bývalé trestanecké kolonie Ushuaii. Pobřeží Ohňové země, jednodenní výlety nalehko do NP Tierra del Fuego a do údolí Valdivieso. Návštěva jezera Lago Esmeralda a pro zájemce možnost vyjít si k ledovci Albino. Návrat zpět do města Ushuaia.

16. – 18. den:

Rozloučení v Ushuaii s možností plavby lodí po Beagle Canalu a pozorování místní fauny (lachtani, tučňáci a kormoráni). Následně vnitrostátní přelet do Buenos Aires. Večerní prohlídka města a noc v hostelu. Přelet zpět do Evropy.

Cena:

65 000 Kč / osoba / akce

zahrnuje

 • ubytování pod střechou v El Chaltén, v Puerto Natales, Punta Arenas i Ushuaii
 • výlet k Perito Moreno
 • vstupné a poplatky spojené s návštěvou NP (NP Torres del Paine, NP Tierra del Fuego)
 • „W-trek“ v NP Torres del Paine, noclehy v erárních stanech
 • vnitrostátní pozemní doprava
 • služby horského mezinárodního průvodce UIMLA

Cena nezahrnuje

 • mezinárodní letenku Praha – Buenos Aires – Praha (orientační cena cca 23 000 Kč)
 • místní letenku Buenos Aires – El Calafate (orientační cena cca 4 000 Kč)
 • místní letenku Ushuaia – Buenos Aires (orientační cena cca 4 000 Kč)
 • stravování po dobu akce
 • fakultativní výlety (lodí přímo k ledovci Perito Moreno, lodě za tučňáky v Ushuaia i Punta Arenas)

Chcete to také zažít?

Přihlaste se pomocí tohoto rezervačního formuláře!


  Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

  Akci v roce 2024 pořádá moje vlastní CK HORY s.r.o. 

   

  Akci zorganizujeme v individuálním termínu dle vašeho přání… jen permity a nocležiště se vyřizují ideálně rok dopředu, nelze tedy pojmout jako „last minute“.