Reference

Byli jste na mojí přednášce? Školili se na semináři? Nebo jsme se potkali na horách? Napište ostatním, jestli to stálo za to:

Maruško, jde mi asi lépe psát, než mluvit souvisle, rád bych ti toho tolik řekl a napsal, proto volím tuhle cestu mého sebevyjádření. Chtěl bych ti poděkovat z celého svého srdce a vyjádřit ten největší obdiv a poklonu. I za těch pár dní a prohozených vět jsem poznal, že jsi člověk se srdcem a duší na pravém místě a to se dnes vidí málokdy. Oceňuji to jaká jsi, získala sis nás svým chováním zcela a úplně..obdivuji tvou profesionalitu a stály energii plně dobíjející úsměv. Žasl jsem nad tím, jak dovedeš pevnou rukou vést a zároveň s ladností a nonšalancí korigovat tak velkou skupinu lidí, co by bez tebe byli jen těžko tak sehraní a šťastní z toho kde jsou a co všecko vidí. Děkuju moc za to, jaká jsi byla k nám, snad jsem se ještě nesetkal s tak příjemným člověkem, ze kterého vyzařovalo tolik rozvahy, energie a vitality. Díky tobě má láska k horám, kopcům a skalám ještě více narostla. Nepřestáváme koukat na fotky, básnit o tobě a Dolomitech na potkání a tipuji že to jen tak nepřestane. Jsem šťastný za ty impulzy a rady co jsi nám předala, děkuju nejen za sebe ale i za svou slečnu, která je sice unavená, ale plná štěstí a dalších plánů. Vím že máš každý týden nové a nové lidi, někdo je více zapamatovatelný a někdo zase méně.. mě osobně ses ale do duše zapsala nastálo. Prosím buď přesně taková jaká jsi, rozsévej kolem sebe poznání, radost z pohybu, energii a úsměvy tak jako tomu bylo s námi a já budu doufat v to, že tě ještě někdy potkám a budu mít tu čest být pod tvým vedením. V mých očích jsi kouzelný člověk, který je přesně na tom místě, které mu bylo určeno, nedovedu si tě představit jinak než s batohem na zádech a pohorkama na nohou. Příběhy o děvčeti z hor nelhaly, jsi přesně taková jak se říká.S tebou kamkoliv Maruško, měj se krásně!

Honza

Byla jsem s Maruškou v roce 2017 v Nepálu, na okruhu kolem Manaslu. Maruška má velmi vzácnou vlastnost stmelovat celou skupinu, udržovat pozitivní náladu, hledat na všem nejdříve to kladné a umět řešit nenadálé situace s úsměvem. Pro mě byla cesta do Nepálu splněním životního snu a jsem ráda, že jsem tam byla s Maruškou.

Markéta

díky Maruško za profesionální vedení (nejen na laně ) našeho minitýmu během celého pobytu. Super. Někdy doufám na viděnou.

Zdenda

Maruška je průvodkyně do všech možných adrenalinových destinací; horský průvodce s rakouskou státní zkouškou. Rakušáci si ji považují tak, že ji vybrali jako jedinou Češku a myslím dokonce i ženu do vrcholového družstva pro slavnostní výstup na Grossglockner (jestli se dobře pamatuju) při stoletém jubileu rakouského Alpenvereinu. Čím dál líp ji to fotí a hlavně je to velice příjemná osůbka, která neví co je špatná nálada – to kdyby někdo z vašich známých potřeboval dovést kamkoliv.

Honza

Maruško, včera (3.11.2011) jsme byli na Vašem promítání v KJM v Brně na Vinohradech. Bezva! Opravdu to opět nemělo chybu. Chodíváme občas i na jiná promítání (jiných cestovatelů), ale ten Váš způsob se nám líbí nejvíc. Vy jste jediná žena, kterou známe jako přednášející cestovatelku. Ti ostatní, na které chodíváme, jsou muži. U těch mužských promítání se dost často projevuje mužský princip. Takže se tam zpravidla přesně dozvíme přesné počty a jiná přesná fakta. Počet kilometrů, přesné hodnoty převýšení, množství spotřeby čehokoliv (benzín, potraviny, jiné komodity) … teplota, tlak, výška, rosný bod … všechno to mít přesně zaznamenané a takto to odprezentovat. To je zpravidla mužský přístup. Další taková typická záležitost mužských prezentací je, že se drží striktně snímků a k nim hovoří. Zastaví se u konkrétního snímku, řeknou dvě věty, jdou dál. Pak tam nechají viset snímek a hovoří o něm i několik minuty. Pak zase krátce, pak dlouze. Zejména ty dlouhé pauzy v promítání, to úplně člověka nutí vykřiknout … nahoď tam něco dalšííííího, copak máš jen tento jediný snímek k celé té příhodě?! A tohle u Vás není. Nám se především líbí, kolik lidskosti tam dáváte. Takové ty vztahové a jiné záležitosti. Pozorování lidí na cestách, jak se k sobě chovali, jak se chovají k hostům, jejich oblékání, jejich zvyky. Koho jste potkala, jací Ti lidé byli … že na ubytovnách polovina chrápe a druhá je mlaskáním tiší, jaké Vás cestou doprovázely pachy a vůně … To je na tom to zajímavé. A taky to, jak ty snímky hezky pomalu plynou. Jeden za druhým, člověk se kochá a Vy k tomu sdělujete jednu příhodu za druhou. Co na tom, že to nesedne přesně na jednotlivé snímky. Co na tom, že strom byl vyfocen třeba jiný den a nevztahuje se přesně k té příhodě. Ale dokresluje to celé, má to rytmus, tempo, náboj. Prostě, jak říká moje žena, je to mňamka – úúúhaha!

Jiří Tvrdý

dneska jsme byli na Vašich Galapágách v Jihlavě, móóóóc prííííma, opravdu. Už jste byla ve Skotsku ? My brzo jedeme, heč. (Na Galapágy nemáme 😀

Milan

Díky za včerejší povídání o pouti do Santiaga de Compostela. Jste moc milá, vyprávění bylo zábavné i poučné i veselé. Přeju Vám, ať na svých cestách potkáváte samé bezva lidičky a přijedťe do Brodu zase.

Irena

Ahoj Maruško, nedá mi to a musím ti tady připsat pochvalnou referenci. Včerejší (8. 12. 2011) promítáni o Ekvadoru, kde jsi zapojila většinu našich smyslů (kokový čaj, kolující svetr z místní vlny a další) byl moc hezký zážitek a příjemně strávený večer.

Standa

Ahoj Maruška! Ako dlhoročnému klientovi CK Kudrna (v tomto roku vyrážam na svoj 17. zájazd, do Queyrasu) mi je veľmi ľúto, že sme sa ešte nestretli. Verím však, že raz sa to podarí. Dovtedy želám veľa krásnych chvíľ a nezabudnuteľných zážitkov na cestách po svete.

Marián

Jsem si otevřela Tebe a Tvé stránky a co dodat !!!! Holka z HOR .. prostě jsi úžasná. Fakt opravdu upřímně smekám. Cos toho dokázala.. neuvěřitelné a krásné. Možná se Ti zdá , že Ti lichotím, ale nezapomínej, že jsem také z hor a původem z Jeseníku, kde pracuji a žiji. Když koukám, co všechno děláš, jen polknu.

Lenka
Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.