Vyslyšela jsem přání mnohých z vás, kteří chcete do hor. Bez ferrat a ledovců, se spaním na chatách, přechod z bodu A do bodu B. Pohodová akce. Krásná turistika, s komfortním zázemím, bez těžkých batohů. Prostě opravdu pro každého!! Navíc ve velmi rozumné dojezdové vzdálenosti z ČR. Během 5 dní poznáte podstatnou část hlavního hřebene Nízkých Taur a uvidíme nejvyšší bod Nízkých Taur Hochgolling (2 862 m). Akce navazuje na veleúspěšný přechod Nízkých Taur I, v srpnu 2021.

10. – 14. 8. 2022

Akce je vhodná: pro kohokoli, kdo by se rád vydal do hor. Počítám s tím, že denní převýšení cca 800 metrů vám nedělá větší těžkosti (i když jedna etapa bude 1100 nahoru), zvládnete na zádech nést batoh a v něm vodu, svačinu a pár kousků oblečení. A máte rádi dobrou společnost, krásné výhledy nebo piknik u horského jezera.
Začínáme první den cca v poledne. Podle rozložení skupiny vyřešíme dopravu na místo a případné parkování aut, abychom se k nim po pěti dnech pohodlně vrátili.Každý den se přesuneme pak z jedné horské chaty na další (a to za každého počasí), některé etapy lze případně zkrátit, jinde si naopak celodenní program ještě prodloužit. V polovině přechodu si dáme menší rest-day: dvě noci na jedné chatě a tudíž jeden horský výstup nalehko.
Co se vám bude líbit? Výhledy na masiv Dachsteinu s impozantní jižní stěnou, horská jezera (nazývejme to wellness), zralé borůvky, kouzlo večerů na horských chatách a mentální odpočinek v horských údolích.
Putujeme v menší skupince účastníků (letos to bude mix – pánové i dámy). Program akce ráda doplním svým know-how o bezpečném pohybu v horách, teorii orientace a navigace, historkami z mé bohaté zájezdové praxe. Prostě chci, ať je to pro vás zasloužená dovolená, kdy vše řeším já a vy odpočíváte. Aktivně 🙂
Tento přechod je jednou ze tří neferratových akcí v mé nabídce. Pokud si nejste jisti, jestli jej zvládnete, kontaktujte přes formulář či telefonicky.Probereme to a poradím. Podobné typy akcí můžu připravit i na míru, buď jako itinerář nebo jako kompletní akci na klíč. Nevyhovuje vám termín? Mrkněte na holčičí Kinderdetox v Dolomitech nebo Zillertalské Alpy.

Cena:

5 600 Kč / osoba / akce

zahrnuje

1

Horský průvodce s licencí UIMLA

služby certifikovaného horského průvodce s mezinárodní licencí (mně 🙂
2

Podporu

psychickou a morální podporu, když vám při výstupu do sedel budou nohy vypovídat službu
3

Vzpomínky

fotodokumentaci z akce

V ceně není zahrnuto:

1

Noclehy na chatách

přenocování včetně polopenze (vřele doporučuji) vychází na cca 270 eur, pokud jste členy Alpenvereinu, bude cena nižší
2

Doprava

na akci se dopravujete po vlastní ose, ráda ale domluvím spolujízdu, ať jsme šetrní k přírodě

Chcete se přidat?

Přihlaste se pomocí tohoto rezervačního formuláře!


    Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

    Pokud jste větší skupinka, můžete si se mnou domluvit jakoukoli akci na horách v termínu na přání. Cca 50 % mojí pracovní náplně jsou právě tyto individuální treky, pro uzavřené kolektivy.