Letošní program "alpského přechodu po chatách" jsem opravdu vymazlila. Ve svém horském deníčku si po jeho absolvování budete moci odškrtnout "salzburské Dolomity", fotogenické jezero Gosau, výhled na ledovce a vrchol Dachsteinu, vyhlídku Five Fingers a spaní na 4 různých horských chatách. Jako vždy to bude bez ferrat a přechodů ledovců, přechod z bodu A do bodu B. Pohodová akce. Krásná turistika, s komfortním zázemím, bez těžkých batohů. Prostě opravdu pro každého!! Navíc ve velmi rozumné dojezdové vzdálenosti z ČR. V minulých letech jsme prošli Nízké Taury a Zillertalské Alpy, letos to bude Gosaukamm a masiv Dachsteinu. Příští rok se ráda přizpůsobím požadavkům, pokud někdo napíše kam by to mělo být.

30.8.- 3. 9. 2023

Akce je vhodná: pro kohokoli, kdo by se rád vydal do hor. Počítám s tím, že denní převýšení cca 800 metrů vám nedělá větší těžkosti (celkově za 5 dní nastoupíme 2700 výškových metrů, nachodíme 33 km), zvládnete na zádech nést batoh a v něm vodu, svačinu a pár kousků oblečení. A máte rádi dobrou společnost, krásné výhledy nebo pikniky v přírodě.
Začínáme první den lehce po poledni. Auta necháme na neplaceném parkovišti a místní dopravou se přesuneme na začátek treku. K první chatě lze vyjet lanovkou nebo si rovnou lesem vyšlápnout první kopec. Pátý den treku k autům zase jinou lanovkou sjezem. Zbytek dní se přesunujeme od jedné horské chaty k druhé a to za každého počasí. Přes den se stravujete z vlastních zásob, ráno a večer doporučuji řešit stravování na chatách, polopenze jsou bohaté a hlady trpět rozhodně nebudete.
Co se vám bude líbit? Jezero Gosau, ledovce pod Dachsteinem, rakouské Dolomity = věže Gosaukammu, vápencové hory obecně, vyhlídka Five Fingers, závěrečný sjezd do údolí lanovkou (šetříme kolena), možnost navštívit po akci Hallstatt (UNESCO), pohodoví účastníci, hory, odpolední kávička a štrůdlíček na chatě.
Putujeme v smíšené skupince, individuální turisté, manželské páry, mladší i starší ročníky. Program akce ráda doplním svým know-how o bezpečném pohybu v horách, teorii orientace a navigace, historkami z mé bohaté zájezdové praxe. Prostě chci, ať je to pro vás zasloužená dovolená, kdy vše řeším já a vy odpočíváte. Aktivně 🙂
Po zkušenostech z minulého roku bych ještě ráda upozornila, že ne všude v horách je signál a wifi. Pokud potřebujete být denně ve spojení (z pracovních důvodů, z rodinných důvodů), zvažte svou účast.
Tento přechod je jednou ze tří letních neferratových akcí pro dospělé v mé nabídce. Pokud si nejste jisti, jestli jej zvládnete, ozvěte se mi přes formulář či telefonicky.Probereme to a poradím. Podobné typy akcí můžu připravit i na míru, buď jako itinerář nebo jako kompletní akci na klíč.

Nevyhovuje vám termín? Mrkněte na holčičí Kinderdetox v Dolomitech nebo delší a náročnější Tour du Mont Blanc.

Cena:

5 900 Kč / osoba / akce

zahrnuje

1

Horský průvodce s licencí UIMLA

služby certifikovaného horského průvodce s mezinárodní licencí (mně 🙂
2

Podporu

psychickou a morální podporu, když vám při výstupu do sedel budou nohy vypovídat službu
3

Vzpomínky

fotodokumentaci z akce

V ceně není zahrnuto:

1

Noclehy na chatách

přenocování včetně polopenze (vřele doporučuji) vychází na cca 270 eur, pokud jste členy Alpenvereinu, bude cena nižší
2

Doprava

na akci se dopravujete po vlastní ose, ráda ale domluvím spolujízdu, ať jsme šetrní k přírodě. Na místě si budete platit ještě místní autobus, který nás od aut doveze na výchozí bod treku, a lanovky (jednu pro výjezd k chatě.. lze vyjít i pěšky), druhou pro sjezd z hor (tady bych sestup pěšky opravdu nedoporučovala), dohromady cca 60 euro (autobusy i lanovky)

Chcete se přidat?

Přihlaste se pomocí tohoto rezervačního formuláře!


    Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

    Pokud jste větší skupinka, můžete si se mnou domluvit jakoukoli akci na horách v termínu na přání. Cca 50 % mojí pracovní náplně jsou právě tyto individuální treky, pro uzavřené kolektivy.