Tuhle akci jsem původně vymyslela jako náhradní program za „Rakousko s dětmi„. Když nám Rakousko kvůli „koroně“ na jaře 2020 zavřeli. A protože se to všem strašně líbilo (všechny nás nadchnul kemp i parádní výlety), tak jsem se rozhodla, že se sem budu pravidelně vracet. A zvu vás taky!
Pojeďte nejen maminky, ale klidně i babičky nebo tatínkové. Akce je s polopenzí, ve velmi příjemném kempu, výlety nenáročné a program si můžete dle libosti doplnit o další „bonusy“ (vinný sklípek, projížďky na koni, koupání apod..).

A je snad někdo, kdo neslyšel o Pálavě? V České republice není mnoho míst, které by se mohly pochlubit tak rozmanitou a přírodou a nevšední krajinou. Navíc to máme my z Moravy téměř za rohem, přesto většinou okolí Mikulova míjím cestou do Rakouska. A je to fakt škoda!

Pokud máte zájem se přidat, pište mi na jakékoli komunikační kanály (mail, web, sms, facebook, messenger atd.) nebo přes poptávkový formulář níže.

Kapacita je omezená!

Termín:

30.5. – 3. 6. 2022
(po ověření kapacity ubytování lze prodloužit za příplatek na celý víkend)

Místo konání

Pálava, Nový Přerov (z Brna cca 50 km, Mikulov cca 15 km), penzion a kemp Jáňův dvůr  (penzion za příplatek). Příjemná zapadlá vesnička u rakouských hranic, kde dávají lišky dobrou noc, ráno vás budí kohouti a všude kolem se rozprostírají vinice. V kempu mají skvělé snídaně, je zde vybavená kuchyňka s lednicí, ohrádka s kozami, wi-fi, na návsi ve vsi je obchod a dětské hřiště. V podstatě se vám možná ani na výlety nebude chtít, protože i jen samotný kemp má neskutečnou atmosféru.

Doprava

vlastní (doporučuji určitě autem, i kvůli dalším výletům a výšlapům)

Stravování

v ceně akce jsou snídaně (výběr ze švédských stolů) i večeře (formou stejného jídla z domácích surovin, vždy doladíme s majiteli na místě, aby to bylo „bejby-friendly, takže např. trhané jehněčí, grilované ryby, ale taky teda závěrečná opékačka u ohýnku).

Pojeďte si pročistit hlavu a nechat zmizet děti v davu 🙂

Program

Slibuju vám, že nudit se rozhodně nebudete, spíše naopak. Program poladíme na místě dle počasí, kondice a nálad v kolektivu. Každý den je v plánu výlet či procházka dle dětských a našich přepravních možností (kočárky, krosny atd..), účast není povinná, ale většinou se děti dobře motivují navzájem, lépe se v kolektivu zabaví a my maminky můžeme konečně spolu mluvit v celých souvětích. Budeme bydlet ve stanech v krásné zemědělské usedlosti, už jen tohle místo vám udělá dobře na duši.

Akce je ve všední dny, takže manželům doma chybět nebudete (v práci si zajdou na meníčko) a na víkend jste doma. Je plánována před hlavní letní sezónou, takže budeme mít všude klid. V okolí je spousta nabídek na vyžití, které nadchnou právě i děti:

 • projížďky na koních (přímo v místě ubytování, cca 300 Kč/dítě – dle zvolené délky) 
 • přírodní koupaliště u Mikulova
 • plavba po Nových Mlýnech (cca na 1 hodinku)
 • menší cyklovýlety (automobilový provoz v okolí je minimální)
 • a krom toho samozřejmě pěší túry (Valtice, Klentnice a Sirotčí hrádek, Mikulov a Svatý kopeček, Lednický areál atd..)… ty jsou hlavním jádrem programu!

Cena

 • 4 600 Kč dospělá osoba
 • 500 Kč za každé dítě do 3 let (bez nároku na jídlo – podle věku dítěte ale lze jídlo doplatit)
 • 1 900 Kč za každé dítě nad 3 roky

(cena zahrnuje 4x nocleh ve vlastních stanech v kempu Jáňův dvůr, polopenzi, fotodokumentaci z akci, moje know-how, pochopení pro strasti a útrapy na rodičovské a společné aktivity).

Můj tip

Prodlužte si pobyt o celý víkend. Ať vás dámy tatínek přiveze, nebo naopak za vámi dojede. V okolí kempu jsou skvělé cyklostezky, kde si hezky šlápnou do pedálů i menší děti! Nebo ať  si užije celou akci s vámi – primárně jezdíme hlavně maminky bez tatínků, ale samozřejmě jsou i oni, babičky, tetičky a další dospělé osoby, které s dětmi občas pomůžou, vřele vítány.

Fotogalerie

Chcete se přidat? Na cokoli se doptat?

Napište mi přímo přes tento formulář!


  Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

  Akci pořádá Horská škola s.r.o.