Pěkný ferratový přechod okořeněný výstupem na Hoher Dachstein. Plnohodnotný vysokohorský podnik se spaním na chatách, který každý rok pouze organizuji pouze 1x a vždy v jiné lokalitě. Tak trochu akce na přání, pevný základ skupinky mám již poskládán a přiberu ještě posledního do party.

9. – 13. září 2021

První den akce je pohodový. Všichni se jen večer sejdeme v Ramsau, kde přespíme. Můžeme pořešit vybavení, přebalit batůžky a naladit se na další program. Nocleh je volitelný pod střechou nebo pod stanem. Druhý den ráno již vyrazíme s plnou polní Stříbrnou soutěskou na chatu Guttenberghaus, kde přespíme. Přesouvat se dále budeme k chatě Seethalerhütte a na závěr programu si dáme výstup na vrchol Dachsteinu.
Návrh programu pro ideální počasí:  ferrata nad Stříbrnou soutěskou (Siega Klettersteig, C/D). Zajištěné cesty v okolí horské chaty Guttenberghaus, kde budeme nocovat: Sinabel Klettersteig (C/D) a Eselstein Klettersteig (D). Nádhernou zajištěnou hřebenovkou Ramsauer Klettersteig (C) dojdeme  na chatu Seethalerhütte (2 740 m). A další den po ferratě Schulteranstieg (B) vyšplháme až na samotný vrchol Hoher Dachstein (2 995 m). Kolena ušetříme náročného sestupu a svezeme se z hor do údolí pěkně lanovkou. V neděli odpoledne návrat do ČR.
Ubytování je zajištěno na alpských horských chatách. Všude na chatách se vaří, čili i zásoby jídla lze omezit na minimum a ačkoli je to přechod, absolvovat jej v podstatě „nalehko“. V batohu si jen ponesete mačky, cepín a vybavení na zajištěné cesty.
Doprava na akci je po vlastní ose – lze se ale domluvit na spolujízdě.

Cena:

6 500 Kč / osoba / akce

zahrnuje

1

Instruktorku

služby instruktora zajištěných cest, instruktora vysokohorské turistiky a mezinárodního horského průvodce s licencí UIMLA
2

Vybavení a podporu

zapůjčení kompletního vybavení na zajištěné cesty, plus půjčení maček a cepínu na přechod ledovce, psychickou a morální podporu, když budete viset na drátě vysoko nad zemí a říkat si, do čeho jste se to pustili
3

Vzpomínky

fotodokumentaci z akce

Chcete se přidat?

Stačí vyplnit rezervační formulář, ozvu se!


    Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

    Akci pořádá Horská škola s.r.o.

    Akce tohoto typu lze zorganizovat v libovolném termínu i na přání.