Výhledy na masiv Dachsteinu si užijeme hned z několika světových stran, ačkoli na samotný vrchol nepolezeme. I tak se dá tato akce nazvat hodnotným vysokohorským podnikem - během 4 dní zvládneme v maximalistické variatně přelézt 9 zajištěných cest. A přitom každý večer povečeřet na jiné horské chatě. Prostě přechod jak má být.

Termín: 14. – 18.8. 2020

První den akce je pohodový. Všichni se jen večer sejdeme v Bad Goisernu a přespíme v penzionu. Můžeme pořešit vybavení, přebalit batůžky a naladit se na další program. V sobotu ráno již vyrazíme s plnou polní výstupem na chatu Adamek Hüttee, kde přespíme. Přesouvat se dále budeme k chatě Simony a poslední noc strávíme u vrcholu Krippenstein, opět pod střechou.
Návrh ferrat, které polezeme: fun ferrata Laserer Alpin Klettersteig (C) bude takovou rozehřívací před náročnějším výstupem k chatě. Druhý den se budem držet ocelových lan na Amon Klettersteig (C/D), Wildkar Klettersteig (D) a jestli budou síly, tak také kratší a jednoduchou Mingmar Klettersteig (A/B) společně s Moni Klettersteig (A). Na sobotu si cestou ke Krippensteinu střihneme Outlaw Klettersteig (C) a Kuckkucksnest Klettersteig (C), abychom si jako třešinku na dortu vychutnali Gams Klettersteig (C), s přístupovou Himmeleck Klettersteig (A/B). Kolena ušetříme náročného sestupu a svezeme se z hor do údolí pěkně lanovkou. V neděli odpoledne návrat do ČR.
Ubytování je zajištěno na alpských horských chatách. Všude na chatách se vaří, čili i zásoby jídla lze omezit na minimum a ačkoli je to přechod, absolvovat jej v podstatě “nalehko”. V batohu si jen ponesete ještě mačky a cepín, přístupová cesta k jedné zajištěné cestě vede po ledovci.
Nejedná se o zájezd s cestovkou, kde se musíme držet napsaného programu. Máme sice pevně dano ubytování, ale můžeme k němu dojít různými cestami. Některé zajištěné cesty lze vynechat, případně přeložit i na následující den.
Doprava na akci je po vlastní ose – lze se ale domluvit na spolujízdě.

Cena:

8 900 Kč / osoba / akce

zahrnuje

1

Ubytování

4x nocleh pod střechou (z toho 3x na horské chatě a 1x v penzionu ve městě)
2

Instruktorku

služby instruktora zajištěných cest, instruktora vysokohorské turistiky a mezinárodního horského průvodce s licencí UIMLA
3

Vybavení a podporu

zapůjčení kompletního vybavení na zajištěné cesty, plus půjčení maček a cepínu na přechod ledovce, psychickou a morální podporu, když budete viset na drátě vysoko nad zemí a říkat si, do čeho jste se to pustili
4

Vzpomínky

fotodokumentaci z akce

Chcete to také zažít?

Přihlaste se pomocí tohoto rezervačního formuláře!


Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Akci pořádá Horská škola s.r.o.

 

Akci zorganizujeme v individuálním termínu dle vašeho přání.