Kurzy lezení pro děti / rodiče s dětmi

Odzkoušeno na vlastních dětech! Od dvou let se mnou chodí na umělou stěnu i lozit na skály a nejen že jim to celkem jde, ale hlavně je to děsně baví. A tak jsem si řekla: proč nenalákat na tuhle skvělou aktivitu i další děti, případně rodiče? Nečekejte, že z dětí během jednoho půldne udělám malé horolezce, smyslem těchto kurzů je vybudovat v dětech zdravý vztah k lezení, skalám a pohybu v přírodě obecně.  Lze se domluvit na kurzech opakovaně, kurzech pokračovacích nebo si lezení jen tak vyzkoušet jednou a více se k tomu nevrátit.

Když nepřeje počasí, mám v Brně vyzkoušené všechny lezecké stěny a vím, kdy a kam jít, ať nejsou děti nikde překážkou. Během teplých dní lze vyrazit i na skály do Moravského krasu a spojit si tak začátky lezení s piknikem v přírodě. 

pro děti od 3 let

lezení můžou vyzkoušet buď pouze děti, nebo lze udělat kurz pro děti i rodiče současně

libovolný termín

časově jsem flexibilní, lze se domluvit na termínu kdykoli během týdne, případně i o víkendu

libovolná lokalita

v létě na skalách v Moravském krasu, v zimě na lezecké stěně, kterou máte nejblíže

nulové požadavky

nemusíte nic umět a nic si s sebou brát, slovy jedné klienty jsou kurzy vhodné i pro kavárenské povaleče

Praktické informace

  • Tyto kurzy jsou natolik individuální, že nelze jen tak napsat pár všeobecně platných informací. Vhodnější je mi napsat nebo zavolat svoje požadavky - jak staré máte děti, jestli chcete lezení zkusit hlavně vy jako dospěláci a děti berete s sebou (např. protože jsou malé, nemáte hlídání a podobně). Nebo jestli si mají zalézt zejména děti a doprovod jste vy. Nebo si chcete zalézt všichni. Možné je cokoli.
  • Podle ročního období, počasí a požadavků potom odladíme termín a lokalitu. Na lezeckou stěnu je možné vyrazit celoročně, na skály pochopitelně jen v letních měsících. Můžete si vyzkoušet jen hodinku dvě a uvidíte, jestli zůstanete déle. Časově jsem velmi flexibilní.
  • Na kurzech učím absolutní základy - jsou tedy vhodné i pro naprosté začátečníky bez předchozích zkušeností. V rámci výuky vycházím z metodických materiálů rakouského alpského svazu Alpenverein.

Cena: 500 Kč / dítě / půlden

Cena zahrnuje:

  • zapůjčení lezeckého vybavení pro dítě / rodiče (úvazek, helma....)
  • služby mezinárodního horského průvodce s licencí UIMLA / instruktora Alpenvereinu
  • psychickou a morální podporu, když budete přilepení na stěně metr nad zemí a říkat si, do čeho jste se to pustili
  • fotodokumentaci z akce

Cena nezahrnuje:

  • vstupné na lezeckou stěnu (v případě indoorových kurzů)
  • dopravu na akci

 

Fotky z proběhlých dětských lezeckých kurzů